SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Amerika Birleşik Devletleri’nde Matthew Kasırgası 500 Kişi Hayatını Kaybetti

Amerika Birleşik Devletleri’nde Matthew Kasırgası 500 Kişi Hayatını Kaybetti
Bu haber 08 Ekim 2016 - 20:26 'de eklendi ve 3.606 kez görüntülendi.

Daha öncesinde Haiti üzerine saatte 232 kilometre hızla, süratli bir şekilde gelen Matthew kasırgası kısa sürede Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletine kadar ulaştı. Kasırganın bu gidişle Amerika Birleşik Devletleri’nin güneydoğu kısımlarına kadar gitmesi bekleniyor.

Matthew adı verilen şiddetli kasırga bugün sabah saatlerinde Amerika Birleşik Devletleri’nin kıyılarına ulaştı ve şiddetli yağmur ve kara bulutlarla Florida sahillerini büyük oranla etkisi altına aldı. Şiddet olarak 4. Kategoriye giren Matthew kasırgası saatte 200 kilometrenin üzerinde seyreden hızıyla Florida bölgesinin sahil kısımlarına şiddetli yağışlar bıraktı. Florida yerel valisi Rick Scott, 140 binden fazla evde elektrik kesintilerinin olduğu ve şehirdeki su şebekelerinin patladığını ifade etti.

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Kasırga Merkezinden elde edilen rapora göre Matthew kasırgası, saatte 215 kilometre hızı aşarak Baham Adaları’nın kuzey ve kuzeybatısını aşarak Florida sahillerine yöneldiği öğrenildi. Matthew kasırgasının Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzey kısımlarını ve birçok eyaleti vurması sebebiyle başta Florida olmak üzere Güney Carolina, Kuzey Carolina ve Georgia eyaletlerinde yaklaşık 2 milyon kişi tahliye edildi ve bu eyaletlerde geçici bir süre için olağan üstü hal ilan edildi. Doğal afet uzmanları, belirtilen eyaletlerde yaşayan insanlara 3 gün yetecek su ve yemek stoku yapma uyarısında bulundu. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA