SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Amerika Birleşik Devletleri’nde Tren Faciası

Amerika Birleşik Devletleri’nde Tren Faciası
Bu haber 30 Eylül 2016 - 12:25 'de eklendi ve 3.632 kez görüntülendi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin New Jersey bölgesinde yaşanan kontrolsüz tren kazasında 1 kişin hayatını kaybettiği ve 100’ün üzerinde kişinin de yaralandığı New Jersey eyalet polisleri tarafından bildirildi.

Yetkili kişiler yaptığı ilk gözlemlerde 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 100’den fazla kişinin ise ağır ve hafif yaralandığını belirtti. Jersey City Tıp Merkezi’nden ise bir görevli, toplamda 51 yaralının bu hastaneye yollandığını söyledi, toplamda  3 ağır yaralının durumunun kritik olduğu bildirildi. Bu 3 yaralının birinin ameliyatta olduğu ve bir diğerininse acilen yoğun bakıma kaldırıldığı ve gereken tedavinin sağlandığını söylendi.

New Jersey tren hattına çalışan ve kazaya istasyonun içerisinde tanık olan William Blaine, yüksek hızlı trenin istasyona yaklaşırken hızının neredeyse 30 mil, yani 48 kilometre civarı olduğunu belirtti. Ayrıca istasyonun, tren raylarının, bitiminde bulunan aşırı hızı önleme tümseğinin yüksek hızlı trenin hızını hiçbir şekilde düşürmediğini söylerken, “Oraya hızı kesmesi için konulan tümsek hiçbir işe yaramadı. Yüksek hızlı tren, tümseği aştı ve duvarlara çarparak havalandı” dedi.

Facia yaşanırken orada olan başka bir görgü tanığı, Thomas Spina’da tren kazasının ardından yolcuların treni hızlı bir şekilde terk ettiğini ifade ederek, “Kazazedelere yardım etmek istedim fakat yolcular ağır şekilde yaralanmış ve kanıyordu. Kol ve bacakları yara ile doluydu, trenin geldiğini gördüğümde duramayacağını hissetmiştim.” Dedi.

New Jersey tren hatlarını işleten NJ Transit isimli firmanın denetim görevlisi olarak çalışan Rick Ciapplo ise, trenlerin, tren yayının ve vagonların eyalet ve Amerika Birleşik Devletleri’nin federal yasaları kapsamında her 24 saatte bir kontrol edildiğini söyledi. Rick Ciapplo, tren istasyona yaklaşırken hiçbir fren sesi duymadığını ve büyük ihtimalle trenlerin fren sisteminde hiçbir sorun olmadığını söyledi. New Jersey polisi ise facianın ardından, treni işleten firma hakkında kapsamlı bir soruşturma başlattı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA