SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

İsrail’den Ezan Yasağı Protesto Edildi

İsrail’den Ezan Yasağı Protesto Edildi
Bu haber 20 Kasım 2016 - 22:11 'de eklendi ve 3.577 kez görüntülendi.

Hamas milletvekili Şerafi, “Müslüman halkın dini duygularını yoğun bir şekilde kışkırtan bu tahammül edilemez yasa tasarısı ne pahasını olursa olsun meclisten geçmeyecek ve kabul edilmeyecektir. Ezan asla susmayacaktır.” Diyerek tepkilerini ortaya koydu.

İsrail’in ana meclisi olan Knesset’e öneri olarak sunulan ve hoparlörler ile ezanın okunmasının yasaklanması istenilen yasa tasarısı Gazze Şeridi’nde Müslüman halk tarafından büyük kitlelerce protesto edildi.

Bu yasa tasarısında protesto amacı ile Gazze’nin kuzeyinde bulunan Cibaliya beldesinde Hamas tarafından yürütülen protesto yürüyüşüne birçok Filistinli Müslüman katıldı. Hulefa-i Raşidin Camisi’nden itibaren başlayan yürüyüşte birçok gösterici, İsrail’in ezan yasağına yönelik birçok slogan attı.

Hamas milletvekili Yusuf eş-Şerafi, gösteride bizzat yaptığı konuşmasında, İsrail’in Knesset meclisine sunulan yasa tasarısını “Irkçı ve Müslümanlar tarafından kabul edilemez bir yasa” olarak belirterek, “Müslüman halkın dini duygularını yoğun bir şekilde kışkırtan bu tahammül edilemez yasa tasarısı ne pahasını olursa olsun meclisten geçmeyecek ve kabul edilmeyecektir. Ezan asla susmayacaktır.” Dedi ve protestoyu sonlandırdı.

Yasa tasarısının, İsrail’in Kudüs ve çevresini Yahudileştirme ve de Filistinli Müslümanları göç ettirmek adına yaptığı çalışmaların bir sonucu olduğunu söyleyen milletvekili Şerafi, dünyadaki tüm İslam alemini Kudüs ve Mukaddes olan yerlere sahip çıkmaları adına Filistin’e çağırdı. Yapılan protesto, Müslümanlar tarafından okunan ezan ile sona erdi. Yapılan protestoya İsrail’den henüz bir karşılık gelmedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA