SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Walt Disney, Twitter’ı Satın Alıyor

Walt Disney, Twitter’ı Satın Alıyor
Bu haber 28 Eylül 2016 - 11:47 'de eklendi ve 3.554 kez görüntülendi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin ve dünyanın önde gelen çocuk odaklı sinema kuruluşlarından biri olan Walt Disney’in Twitter’ı satın almak için belirli bir teklif sunduğu, basına sızdırıldı. Bundan birkaç gün önce Twitter’ın satılacağı ya da yönetim değiştireceği iddiası duyurulmuş, Twitter’ı satın almak isteyenlerin arasında Google’ın da bulunduğu öğrenilmişti.

Wall Street Journal’a ait olan haberin detaylarına göre, Walt Disney’in gerçekleştireceği olası bir satışta ne kadar yüksek teklifler vereceği tartışılırken, satın alma konusu ile ilgili henüz Walt Disney ve Twitter’dan resmi bir açıklama gelmedi. Sosyal medya uzmanlarına göre Walt Disney’in Twitter’ı satın almak istemesindeki birinci amacın, video yayın stratejisini geliştirmesi ve elindeki ürünleri pazara daha hızlı bir şekilde yayması olduğunu söylüyor.

Monness Crespi Hardt & Co’nun internet sorumlusu Jamer Cakmak, Bloomberg News’a yaptığı açıklamalarda insanların gün gittikçe kablolu yayınlardan uzaklaştığını ve Apple TV, Youtube ile Netflix gibi internet tabanlı ve daha uygun fiyatlı film hizmetlerin yöneldiği bir dönemde Walt Disney firmasının da yayın stratejilerini değiştirmek istediğini belirtti. Ayrıca James Cakmak, Walt Disney’in akıllılık yaparak ürünlerini sosyal medya yolu ile daha fazla kişiye ulaştırabilecek konulara yatırım yaptığını söyledi.

Üstelik Twitter’ın sahibi olmak isteyen tek şirket Walt Disney değil. CNBC’nin sosyal medya önderlerinden biri olan Twitter’ı da almak istediği şu anda gündem arasında.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA