SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

18 Milyon Öğrenci Ders Başı Yaptı

18 Milyon Öğrenci Ders Başı Yaptı
Bu haber 19 Eylül 2016 - 20:16 'de eklendi ve 3.528 kez görüntülendi.

Okullar bugün açıldı. Okullada binalar yenilenmiş, bahçeler temizlenmiş eğitim öğretime hazır görünüyordu. Öğrenciler okullarına gelmeye başladılar. Okulları aynı yerdeydi ve ilk ders zilinin çalmasıyla eğitim öğretim başladı.

İlk ders 15 Temmuz şehitleri için ayırtılmıştı. Bir çok okulda öğretmenler değişti. Yeni atananlar ya da ücretli öğretmenler ile okullar yeni eğitim yılına hazır hale getirildi. 

18 milyon öğrenci ders başı yaptı. 28 binin üzerinde öğretmen görevden atıldı. 20 bin öğretmen hala açığa alınmış halde beklemekte. Bazı öğretmenler 15 Temmuz gecesi şehit ya da gazi oldular.

Okulların bir çoğuna kitaplar dağıtılamadı. Hala kitap bekleyen okullar var. Böyle bir ortamda yeni eğitim yılı başladı.

Cumhurbaşkanı, Başbakan, Milli Eğitim Bakanı hepsi iyi dileklerini ve eğitimin gerçekten millileştiğinden bahsettiler. Yeni eğitim yılından umutlu olduklarını belirttiler. 

Hatta Başbakan Binali Yıldırım yeni eğitim öğretim yılı açılışı için Erzincan’daydı ve burada Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a sitem de bulunarak bu kadar çok kitap veriyorsunuz, peki bu çocuklar bu kadar kitabı nasıl taşıyacak? dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA