SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

2016 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı

2016 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı
Bu haber 10 Ekim 2016 - 8:44 'de eklendi ve 3.554 kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 20bin sözleşmeli öğretmen atamasını gerçekleştirdi. 2016 yılı itibariyle bundan sonra sözleşmeli öğretmen alımı yapılacağını duyuran MEB ilk atamsını gerçekleştirdi. Bakanlık bir çok tartışma ortamında atamaları gerçekleştirdi. Bir çok öğretmen adayı sözlü mülakatlara karşı çıkmış ve atamaların KPSS puanına göre yapılması gerektiğini söylemişti.

Sözlü Mülakata Tepkiler Gelmişti

Bakanlık sözleşmeli öğretmen alımını sözlü mülakat ile yapacağını açıkladığında her kesimden torpil olabileceği uyarısı gelmişti. Bakanlık bu duruma çözüm olması için sözlü mülakatları her ilde değil 18 sözlü sınav merkezinde gerçekleştirme kararı almıştı. 

Tüm bu önlemlere rağmen sözlü mülakat sonuçları açıklandığında herkes hüsrana uğramış bve KPSS puanlarına zıt birsözlü mülakat puanı gelmişti. Atamalarda sözlü mülakatlara göre yapıalcağından öğretmen adaylarının tüm KPSS emekleri boşa gitmiş oldu. 

Bir de dershanelerde 6 yıl sigortalı çalışan öğretmenlere de KPSS sınavı olmaksızın direk sözlü mülakat ile atama yapılınca sosyal medya üzerinden  KPSS ile atama yapılması gerekliğini anlatan kampanyalar düzenlendi.

Bakanlık işte böyle bir ortamda sözleşmeli öğretmenlik tamalarını gerçekleştirdi. Sizlerde atamöa sonuçlarınıza bakmak için atama.meb.gov.tr adresinden TC Kimlik numaranız ile sonucunuza bakabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA