SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Açığa Alınmış Öğretmenlerin Durumu Ne Olacak?

Açığa Alınmış Öğretmenlerin Durumu Ne Olacak?
Bu haber 15 Eylül 2016 - 0:18 'de eklendi ve 3.689 kez görüntülendi.

FETÖ-PDY terör örgütünden memurları temizlemek isteyen hükümet Ağustos ayında bir çok memuru açığa almıştı. Açığa alınan memurların büyük bir kısmı Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı öğretmenlerdi. Yaklaşık 50 bin öğretmen açığa alındı. 1 Eylül 2016 tarihinde resmi gazetede yayımlanan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 28 bin öğretmen memurluktan çıkarıldı. 20 bin öğretmen hala açığa alınmış durumda beklemektedir.

Açığa alınmış halde bekleyen 20 bin öğretmen 19 Eylül tarihnde okullar açılsa da ders başı yapamayacaklar. AK Parti Sivas il başkanlığında bayramlaşmaya giden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bu açığa alınan 20 bin öğretmenin incelemelerinin sürdüğünü ve işlmeler sonuçlanınca resmi gazetede yayımlanacak kanun hükmünde kararname ile görevden uzaklaştırma olursa ilan edileceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı ve Başbakan; Haksız Yere Alınanların Görevleri İade Edilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, görevden atılmalarla ilgili olarak haksız yere görevden alınmalar olabilir. Bu haksız yere görevden alınmaları önlemek amacıyla OHAL valileri itiraz masası oluşturacak ve haksız yere alındığını düşünen memurlar buralara başvuruda bulunabilecekler, diye belirttiler.

Öğretmenler ve diğper memurlar cumhurbaşkanı ve başbakan’ın söylenlerinde umutlanarak haksız yere alındıklarını düşünenler için kamuya geri dönme umudu doğmuş oldu. Fakat şu anda açığa alınmış halde bekleyen 20 bin öğretmen için yeni bir khk çıkana kadar ne tür bir işlem yapılacağı bilinmemektedir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA