SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Binali Yıldırım'ın Eğitim Öğretim Açıklamaları

Binali Yıldırım'ın Eğitim Öğretim Açıklamaları
Bu haber 04 Ekim 2016 - 22:45 'de eklendi ve 3.359 kez görüntülendi.

Binali Yıldırım, Çankaya Başbakanlık Köşkünde gerçekleştirdiği toplantıda basın mensuplarına, yeni eğitim öğretim düzenlemeleri hakkında bilgiler paylaştı. Başbakan Yıldırım, 2017 ve 2019 yıllarını kapsayan Orta Vadeli Programı kamuoyuna duyurdu. Türkiye’nin eğitim alanındaki eksikleri ve tamamlanması gereken işlerden bahseden Binali Yıldırım, uzun vadede Türkiye’nin çok fazla yol kat edeceğini söyledi.

Yeni öğretimlerin ikili öğretimden tekli öğretime geçeceğini bildiren Başbakan Binali Yıldırım ayrıca eğitim hakkında yapacakları uygulamalardan bahsetti. Okul öncesi eğitimin yüzde 50’lere ulaşmasını değerlendiren Binali Yıldırım, önümüzdeki senelerde kreşin ve anaokulunun zorunlu hale getireceğini açıkladı.

Ayrıca Türkiye’nin çevre ülkelere göre yabancı dil yetersizliğinden bahseden Başbakan Binali Yıldırım, yeni eğitim öğretim yıllarında yabancı dilin 5.sınıftan itibaren zorunlu olması konusunda çalışmalar yaptığını da beyan etti Binali Yıldırım, düzenlenen programlarda esnafın sorunlarına ve ekonomideki problemlere de dem vurdu.

Türk esnafının iş yeri açma konusundaki sıkıntılardan bahseden Binali Yıldırım, küçük esnafın büyük esnaf karşısında ezildiğini belirtti. “Elde yok, avuçta yok” diyen Binali Yıldırım, esnafların sorunlarını paylaşmak adına yeni tasarılar ortaya koyduğunu da belirtti. Kredi düzenlemelerinde esnafların öncelikle olduğunu ifade eden Yıldırım, esnafın işinin önümüzdeki senelerde çok kolaylaşacağını da bildirdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA