SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Hava Harp Okuluna Yoğun Talep Var

Hava Harp Okuluna Yoğun Talep Var
Bu haber 22 Eylül 2016 - 20:01 'de eklendi ve 3.604 kez görüntülendi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, var olan pilot ihtiyacına nazaran hava harp okuluna olan rağbetin sevindirici olduğunu söyledi.

Bakan Fikri Işık, ara sınıflardan girmek için talebin çok yoğun olduğunu belirterek, “İkinci sınıflarda 250 kişi alacağız, yaklaşık bin 250 kişilik bir müracaat oldu. Üçüncü sınıflarda da yüz kişi alacağız, burada da bin 100’ün üzerinde müracaat oldu. Bunlar sevindirici rakamlar.” dedi.

Dün Eskişehir’de Muharip Hava Kuvveti Komutanlığına sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Işık, karargaha girişte Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz tarafından törenle karşılandı.

Bakan Işık, tören kıtasını selamlayıp, komutanlık anı defterini imzaladıktan sonra Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile toplantı yaparak, komutanlığın faaliyetleri ile alakalı birifingler paylaştı.

Hava Harekat Merkezi Komutanlığını da ziyeret eden Bakan Fikri Işık, burada Suriye’nin kuzeyindeki terör faaliyetlerine karşı düzenlenen Fırat Kalkanı Harekatına ilişkin yapılan hava operasyonları hakkında bilgi aldı.

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal’ın yakalanmadan önce, Muharip Hava Kuvvetlerinin devreye girmesi için harekete geçildiğini vurgulayan Bakan Işık sözlerine şöyle devam etti: “Bu hainlerin Ankara’yı daha fazla bombalamaması ve bu işin bir an önce bitirilmesi için Eskişehir’deki hava harekat merkezi gerçekten büyük bir vazife ifa etti. Diyarbakır’dan kalkan F-16’ların, helikopterlerin indirilmesi, daha sonra 07.00’ye doğru, artık darbenin başarısız olduğu anlaşılınca Casa uçaklarıyla kaçmaya teşebbüs eden o hainlerin kaçmasını engellemek için pistlerin vurulması, bunu Eskişehir yaptı. Ondan dolayı bu ziyaret hem bir inceleme hem de teşekkür ziyareti oldu.”

Pilot İhtiyacı Var

Hava kuvvetleri komutanlığının FETÖ operasyonları sonrasında oluşan pilot açığının kapatılması gerektiğini vurgulayan Işık, ”Çok kritik seviyenin altında değiliz ama ihtiyacımız var.” diye konuştu.

Bakan Fikri Işık bu ihtiyacın giderilmesi için ara sınıflardan öğrenci alma uygulamasını başlattıklarını da hatırlattı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA