SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

İl Dışı Özür Durumundan Ataması Yapılmayan Kalmadı

İl Dışı Özür Durumundan Ataması Yapılmayan Kalmadı
Bu haber 08 Eylül 2016 - 23:38 'de eklendi ve 3.480 kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) özür durumu tayinlerinde çoğu kişiye hüsran yaratmıştı. Bir çok aile eşlerinden ayrı kalmıştı. Herkes ikinici özür durumu ataması ya da il veya ilçe emri istiyordu.

Bakanlık aile bütünlüğü korumak için büyük bir adım attı ve 6 bin 323 öğretmeni özür durumundan atamalarını gerçekleştirdi.

Bu 6 bin 323 öğretmen özür durumu atamalarında yerleri değişmemişti. Bu öğretmenlerin yer değiştirmeleri sağlık durumu, aile bütünlüğü, ve diğer sebeplerden dolayı yapıldı.

İl içinde ise özür durumu atamalarında bir gelişme yaşanmadı.

Özür Durumu Ek Atama Sonuçlarını öğrenmediyseniz http://atama.meb.gov.tr/?islemID=201 adresinden il dışı özür durumu atamanızı kontrol edebilirsiniz.

İl İçi Özür Durumu Mağduriyeti Devam Etmektedir
Türk Eğitim Sen başkanı İsmail Koncuk, il dışı özür durumunun yapılmasını olumlu karşılarken il içi özür durumunun yapılmamasını bir mağduriyet olarak görmektedir. 
İsmail Koncuk konuşmasında, Ailesine kavuşacağı günü iple çeken, aynı ilin birbirinin yüzlerce kilometre uzak ilçelerinde görev yapan eşlerin birleşmesi de çok önemlidir. Öyle ki, bazı ilçeler arasında 150-200 kilometre mesafe vardır. Dolayısıyla sendikamız ilçe emrinin de getirilmesi noktasında mücadelesini sürdürecektir, demiştir.

Öte yandan MEB’i illerarası özür tayini bekleyen, evlat hasreti çeken, ailesi parçalanmış 6500’e yakın öğretmenin tayin talebini yerine getirdiği için de tebrik ediyoruz. Bakanlık aynı duyarlılığı il içi özür tayini bekleyen öğretmenlerimize için de göstermelidir.’
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA