SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

MEB’den Okulların Açılış Tarihi Hakkında Açıklama Geldi

MEB’den Okulların Açılış Tarihi Hakkında Açıklama Geldi
Bu haber 06 Eylül 2016 - 15:58 'de eklendi ve 3.675 kez görüntülendi.

Şu anda sosyal medyada ve internet sitelerinde sıkça dolaşan okulların açılma tarihi 3 Ekim mi oldu sorusu akıllara takılmaktadır.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın daha önce vermiş olduğu bir röportajda okulların açılmasının 3 Ekim’e ertelenebilme ihtimali var demişti. Bunun sebebi olarak da mülakatlı sözleşmeli öğretmen alımının Eylül ayı içerisinde bitmeme ihtimali göz önüne alınmıştı.

Okulların 3 Ekim’de Açılacağı Haberini MEB Yalanlamıştı

Milli Eğitim Bakanlığı, sosyal medyada ve internete sıkça dolaşan okulların 3 Ekim’de açılacağı haberini resmi internet sitesinde yalanlayarak okullların planlandığı gibi 19 Eylül 2016 Pazartesi günü açılacağını duyurmuştu. 

Sosyal Medya’da Gündem Tekrar Okulların Açılma Tarihi

Sosyal medya tekrar okulların açılmasıyla ilgili haberlerle çalkalanmaya başladı. Bu sefer gündem yine 3 Ekim fakat bu sefer idaalar daha güçlü. 1 Eylül tarihinde yayımlanan 672 sayılı KHK ile 28 Bin öğretmen ihraç edilmişti. Bakanlık ek 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması için Maliye Bakanlığından onay aldı fakat bu atamaların hemen olması mümkün görünmüyor. 

Bakanlık da bu sebepten dolayı atamaların dönem içerisinde yapıalcağını belirtti. 

Şu anda bakanlıktan resmi bir açıklama yapılmadı yani okullar planlandığı gibi 19 Eylül 2016 tarihinde açılacak. Bakanlıktan resmi bir açıklama geldiğinde sitemizen duyuracağız.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA