SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Öğrencilere KYK Müjdesi

Öğrencilere KYK Müjdesi
Bu haber 29 Eylül 2016 - 10:18 'de eklendi ve 3.485 kez görüntülendi.

Merak edilen Kredi ve Burs başvuları için KYK Genel Müdürü Sinan Aksu’dan müjdeli haber geldi.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Genel Müdürü Sinan Aksu, üniversiteye yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerin kredi ve burslarını önceki senelerde Ocak ayında almaya başladıklarını hatırlatarak, “Sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ın talimatıyla bu yıl birinci sınıf öğrencilerine bir müjdemiz var. Ekim, kasım, aralık aylarını da kapsayacak biçimde birinci sınıf öğrencilerine burs ve kredi ödemelerini yapacağız.” dedi.

KYK Genel Başkanı Aksu AA habere yaptığı açıklamada, bu sene 900 bin öğrencinin kredi ve burs hizmetlerine müraacatını beklediklerini söyledi.

Ekim’in İlk Haftasında Başvurular Başlıyor

Aksu öğrencilerin Ekim’in ilk haftası itibari ile, e-devlet üzerinden kredi ve burs yapabileceklerini söyledi. Müracaat sonuçları ile ilişkili olarak “11 devlet kurumundan doğrulattıktan sonra da kasım ayı itibarıyla öğrencilerimize burs ve kredi başvurularının neticelerini ileteceğiz.” açıklamasında bulundu.

Birinci Sınıf Öğrencileri İçin Burs Ve Kredi Dağıtımına Ekim Ayında Başlanıyor

Başkan Aksu önceki senelerde birinci sınıf öğrencilerin kredi ve burs alımlarını Ocak ayında başlattıklarını hatırlatarak bu yıl Ekim ayında başlanacağı müjdesini verdi. “Sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ın talimatıyla birinci sınıf öğrencilerine bir müjdemiz var. Ekim, kasım, aralık aylarını da kapsayacak biçimde birinci sınıf öğrencilerine burs ve kredi ödemelerini yapacağız.” diye konuştu.

Ayrıca geçen sene 1.5 milyon öğrenciye burs ve kredi verdiklerini hatırlatarak bu yıl bunlardan en fazla ihtiyacı olan 150 binine burs verileceğini açıkladı.

İş Sahibi Olamayan Öğrencinin Kredi Ödemesini Erteliyoruz

Burs hizmetinden yararlanmış öğrencilerden, okul bittikten sonra herhangi bir geri ödemenin talep edilmediğini fakat kredi alanların geri ödeme takvimine tabi tutulduğunu hatırlatan KYK Başkanı Sinan Aksu, üniversite bitiminden itibaren iki yıl müsaade ettiklerini ifade etti. Ayrıca kredinin avantajlı olduğunu vurgulayarak “Eğer öğrenci işe yerleşemediyse ödemeyi erteleme imkanına sahip. Aynı yıl bize müracaat edip dilekçesiyle herhangi bir işte çalışmadığını beyan ederse kredisini işe başlayana kadar erteleyebiliyoruz. Bu yıl 400 lira burs ve kredi öğrencilerimize ödeme yaptık. Sene başlarında olmak üzere enflasyon oranında öğrencilerimizin burs ve kredilerini artırıyoruz.” şeklinde konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA