SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

2016 Erken Emeklilik son dakika gelişmeleri neler?

2016 Erken Emeklilik son dakika gelişmeleri neler?
Bu haber 21 Kasım 2016 - 22:57 'de eklendi ve 3.757 kez görüntülendi.

Erken emekli olmak isteyenlere müjde! Erken emekli olmak isteyen devlet memurları ve işçileri memnun edecek yeni yasa tasarıları geliyor. Özellikle yaştan emekli olamayanlar için yeni düzenlemelerin geleceği konuşuluyor. Uzun süreden beri gündemden düşmeyen erken emeklilik hakkında yeni kanunların geleceği biliniyor, yine de ne zaman geleceği tam olarak belirlenmemiş durumda fakat söz gelimi bu kanunun 2017’nin başlarında gelebileceğine dair söylentiler ortada dolaşıyor.

Bu dönemlerde gelmesi beklenen erken emeklilik yasasının neden ertelendiği devlet tarafından detaylı bir şekilde açıklandı. Geçtiğimiz günlerde konu hakkında açıklamalarda bulunan Sosyal Güvenlik Başkanı Mehmet Bağlı, emekli olmak isteyip yaş yüzünden olamayan işçilerin sayısının bir hayli fazla olması nedeniyle olumlu karar verildiğini söyledi. Yine de herkesi bir anda emekli yapmanın sosyal güvenlik açığı oluşturabileceğini de belirtti. Sosyal Güvenlik Başkanı Mehmet Bağlı, “Bir milyondan daha fazla kişiyi şu zor dönemlerde emekli edebilmemiz olası değil, böyle bir durum devletin bütçesini sarsmaktan başka bir işe yaramaz.” Dedi.

Buna göre erken emeklilik yasasının önümüzdeki senelerde gelmesi muhtemel gözükmekle birlikte devlet memurları hakkında da ortalıkta söylentiler dolaşıyor. Söylentilere göre devlet memurları için gerekli primlerin ödenmesi şartı ile 2 sene öncesinden erken emekli olma ihtimali ortaya çıkabilir. Başkan Mehmet Bağlı’nın yaptığı açıklamalar henüz yeterli olmasa da erken emekli olmak isteyenlerin 2017’nin başlarında kurdukları emeklilik hayallerine kavuşması çok muhtemel gözüküyor. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA