SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Ağbal'dan Süper Teşvik Sistemi Açıklamaları: Hazine Taşınmazlarını Bedava Veriyoruz

Ağbal'dan Süper Teşvik Sistemi Açıklamaları: Hazine Taşınmazlarını Bedava Veriyoruz
Bu haber 21 Eylül 2016 - 19:34 'de eklendi ve 3.496 kez görüntülendi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Süper Teşvik Sistemi’nde  yatırım yapan firmaların yatırımlarına yüzde 49’a kadar hissedar olacağız. Sonra anlaşacağız. Belirli bir süre sonra devlet olarak hissemin  değerini alır çıkarım, sorun yok veya herhangi bir şekilde başkasına satarım veya  siz kendiniz alırsınız. Devletin sermaye desteği vermesi suretiyle sanayi  alanında büyük ölçekli yatırımlara büyük katkısı olacak” dedi.

Bakan Ağbal Kocaeli Sanayi Odası Meclis toplantısında yaptığı konuşmada bir devletin ekonomik olark güçlü olmasının, kamu maliyesinin sağlam olması ile doğru orantılı olduğunu belirterek Ak Parti Hükümeti ve Teşkilatı olarak bu konuya gereken ehemmiyeti verdiklerini dile getirdi.

İlk defa 2015 yılında denk bütçeyi yaptıklarını, bundan sonra ki aşamalarda bu meseleye gereken önemi göstereceklerini söyledi. Ayrıca, onca yaşanan olumsuzluklara rağmen 2009 sonrasında global krizde Türkiye’nin iyi bir ekonomik performans sergilediği değerlendirmesinde bulundu.


Büyük Çaptaki Yatırımlara Çok Katkısı Olacak 
Süper Teşvik Sistemi’nin bir çok ülkede uygulandığını dile getiren Bakan Ağbal, ülkelerin kendi aralarında rekabet ettiklerini dolayısıyla kedilerinin de global düzeyde gerçekleşen bu rekabete ayak uydurmaları gerektiğini ifade etti.
Bu sistem sayesinde yeni ve cazip teşvikler getirildiğini vurgulayan Ağbal, şunları da kaydetti:
“Yatırım yapın yeter ki, 10 yıla kadar vergi almayacağız. Bu son derece agresif bir düzenleme. Hazine taşınmazlarını bedava veriyoruz. Herhangi  bir kira almadan bunu kapatıyoruz. Süper Teşvik Sistemi’nde bedava hazine arsası  vereceğiz. Önemli konulardan biri enerji desteği. Bu teşvik sistemi içinde  yatırım yaparsanız, enerji harcamalarının tamamını ya da bir kısmını devlet  olarak biz karşılayacağız

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA