SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Alkol ve Kozmetik Taksiti Yasaklandı

Alkol ve Kozmetik Taksiti Yasaklandı
Bu haber 28 Eylül 2016 - 14:42 'de eklendi ve 3.617 kez görüntülendi.

En son düzenlenen yönetmeliğe göre, çeşitli ürünlerde ve gıda ürünlerinde taksit yasağı halen daha devam ediyor. Yine de 12 aya kadar taksit imkanının önümüzdeki günlerde çoğu ürüne gelmesi bekleniyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun ilgili yönetmelik düzenlemesinde “Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dahil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi on iki ayı geçemez” diyerek kesin bir kural belirlendi.

Tekrardan düzenlenen bu yönetmeliğe göre belirlenen bu süre, kuyumculuk ile ilgili 4 ay, elektron eşya ve bilgisayar, bilgisayar parçaları, sağlık ürünleri ve sosyal yardım kuruluşlarına yapılan ödemelerde ve vergilendirmelerde en fazla 9 ay olacak. Ayrıca yeniden düzenlenen yönetmelikte “Kredi kartları ile gerçekleştirilecek telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında” da hiçbir şekilde taksit uygulaması olmayacağı söylendi.

Kurumsal kredi kartları sahipleri ile mal ve hizmet talebi sonrasında belli bir para karşılığında borcun taksitlere bölünmesi veya ödemenin ertelenmesi de dahil olmak mal alımları ile nakit çekimlere özel olarak taksitlendirme miktarı da 12 aydan daha fazla olamayacak şekilde, yapılan düzenlemelerde kısıtlanmış durumda.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA