SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Alman Devi Deutsche Bank Batıyor

Alman Devi Deutsche Bank Batıyor
Bu haber 01 Ekim 2016 - 23:23 'de eklendi ve 3.749 kez görüntülendi.

Almanya üzerinde bulunan Deutshe Bank’ın hisseleri, banka tarihinin olabilecek en düşük seviyelerine kadar geriledi. Almanya’nın en büyük bankasından biri olan Deutsche Bank’ın piyasa değerleri, yılbaşından itibaren yaklaşık olarak 15 milyar Euro kaybettiği ifade edildi. Deutsche Bank, 9 ayın tamamında %50’lik bir kayıp yaşadı. Yaşanan bu kaybın en büyük nedenlerinden biride Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı’nın ceza olarak kestiği 14 milyar dolarlık cezanın çok büyük etkisi var. Banka, Amerika Birleşik Devletleri’nin kestiği bu cezadan sonra neredeyse batma eşiğine geldi.

Almanya’nın en büyük bankalarından biri olan Deutshce Bank büyük bir kriz ile boğuşuyor. 146 yıllık tarihi Alman Bankası, şirketin ve bankanın batmasını önlemek adına yaklaşık 23 bin banka memurunu işten çıkarmayı düşünüyor. Banka içerisinde tam zamanlı çalışan memur miktarını 75 bin kişiye indirmek isteyen bankanın piyasa değerleri oldukça düşmüş durumda.

Deustche Bank’ın iflas ile burun buruna gelmesi, Avrupa ticaretini de büyük oranda etkilemiş gözüküyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin kestiği ceza yüzünden birçok hissedar, hisselerini satmaya başladı ve başta Almanya olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde borsalar alt üst oldu. Uluslar arası Para Fonu yani IMF ise geçtiğimiz aylarda Alman bankalarının durgunluğuna dikkat çekmişti. IMF, Deutsche Bank’ın, risk altında olan bir banka olduğunu da kamuoyuna duyurmuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA