SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Asgari Ücret 1300 Liranın Altına Düşmeyecek

Asgari Ücret 1300 Liranın Altına Düşmeyecek
Bu haber 21 Eylül 2016 - 16:43 'de eklendi ve 3.711 kez görüntülendi.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın kontrolü altında, Posta ve Telgraf Teşkilatının himayesinde gerçekleştirilen “26. Dünya Posta Kongresi”nin düzenlendiği Bomonti Hilton Otelde basın mensuplarının sorularını birer birer cevapladı. En düşük ücret olan asgari ücretin geçtiğimiz günlerde 1.300 TL olarak verilmeye başlandığını söyleyen Binali Yıldırım, asgari ücret ile geçimini sağlayan insanların fazla vergilerden etkilenmemesi için Maliye Bakanlığı ile ortak olarak bir düzenleme üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Binali Yıldırım, “Önümüzdeki ay, vergi diliminin değişmesinden sonra bazı asgari ücretlilerin aldığı para 1.300 liranın altına düşebiliyor. Bunu önlemek için bir çalışma yaptı Maliye Bakanlığımız. Böylece artık yıl sonuna kadar vergi dilimi ne olursa olsun 1.300 TL’nin altında asgari ücret ödemesi olmayacaktır.” Şeklinde önümüzdeki aylarda gelecek mali düzenlemeler hakkında konuştu.

Olağanüstü Hal yüzünden kanun hükmünde kararname ile açık konuma alınan kamu personeli çalışanlarından haksızlığa uğradığını düşünen insanların göreve tekrar dönmek için bildiride bulunduğunun söylenmesi üzerine Başbakan Binali Yıldırım şunları belirtti:

“15 Temmuz darbe girişiminin ardından haksızlığa uğradığını söyleyen memurlar var. Vatandaşlar da var, iş adamları var, bürokrasiyle uğraşanların da var. Bütün bunların tekrardan gözden geçirilmesi için bakanlıklarımız, valiliklerimiz ve merkezde, taşrada bütün teşkilatlar büyük bir birim oluşturdular. Bu birimlere müracaat yapılacak ve sonucunda müracaat eden kişinin haksız mı haklı mı olduğu tespit edilecek” 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA