SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Rusya’nın İthalat Yasağından 5 Ürün Daha Çıkıyor

Rusya’nın İthalat Yasağından 5 Ürün Daha Çıkıyor
Bu haber 21 Kasım 2016 - 23:08 'de eklendi ve 3.343 kez görüntülendi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Rusya Federasyonu ile gerçekleştirilen görüşmelerin detaylarını değerlendirirken, “Türkiye’nin ihraç ettiği 5 ürünün (patlıcan, biber, nar kabak ve marul) ithalat yasağının kalkması hakkında bugünlerde Rusya Hükumeti bir araya gelecek. Gerekli kişiler, bu yasağın gereksiz olduğunu ve kaldırılması için elinden geldiklerini yaptıklarını bizzat bize söylediler. Bugün yarın bu tür ithalat yasakları kalkacak ve ülkemizin ekonomisi yerli yerine oturacaktır. Gereken bütün görüşmelerin yapıldığını ifade etmek istiyorum.” Dedi.

Aynı zamanda Rusya’nın Soçi kentinde 18 Kasım Cuma günü düzenlenen II. Dünya Tahıl Forumu’na katılan, Rusya Federasyonu Tarım Bakanı Alexander Tkachev ile görüşen Faruk Çelik, görüşmeleri basın mensuplarına aktardı.

Faruk Çelik, Alexander Tkachev ile son derece verimli görüşmeler içerisinde bulunduğunu belirterek, Rusya federasyonu ile yaşanan uçak krizinin sonucunda iki tarafında 21 tarımsal ürünün ihracatının yasaklandığını belirtti.

Bu yasaklanan gıda ürünlerinin, hükumet yasağı ile getirilen portakal, mandalina, kayısı, şeftali ve erik olmak üzere tam olarak 5 ürünün 9 Ekim tarihi itibari ile ithalat yasağının kaldırıldığını belirten Faruk Çelik, geriye kalan 16 ürününde çoğunun Rus hükumeti tarafından yasak konularak Türkiye’den alınmadığını belirtti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA