SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Taksit Sınırı Artırıldı ve Refah Getirildi

Taksit Sınırı Artırıldı ve Refah Getirildi
Bu haber 26 Eylül 2016 - 20:51 'de eklendi ve 3.509 kez görüntülendi.

Halkın yıllardan beri beklediği tüketici taksit paketi nihayetinde açıklandı. Geçtiğimiz gün AK Parti Genel Merkezinde çalışmalarını devam ettiren Başbakan Binali Yıldırım, dün yapılan Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında verilen kararları söyledi. Açıklamaya geçmeden önce basın mensuplarının sorularını cevapladı. Basın mensupları ile selamlaşan Binali Yıldırım “Arkadaşlar niye toplandık? Merak ettiğiniz bir konu mu var?” diye sordu. Bir gazetecinin “Kredi kartı taksitlendirmelerini merak ediyoruz” deyişi üzerine Başbakan Binali Yıldırım, güldükten sonra “Alışveriş mi yapacaksınız?” diye sordu.

Tüketici kredilerinin ve kredi kartları ile ilgili uygulamalardaki bazı gerekli düzenlemeler yaptıklarını belirten Başbakan Binali Yıldırım kredi kartında genel kredinin taksit sınırını 9 aydan 12 aya çıkardıklarını söyledi. Binali Yıldırım, market ve bakkal alışverişlerinde kredi kartı ile taksitlendirme tartışmalarına bir dur diyerek, “Gıda alışverişlerinde taksit imkanı olmayacak. Gıdada taksit geleneğimizde yok” diyerek kesin bir şekilde konuştu. Ayrıca Binali Yıldırım, “Kredi kartlarının borç bakiyelerini yeniden yapılandırıyoruz. Yani, baştan yapmışsınız taksitleri, sonradan ödeme zorluğuna girerseniz bir kereye mahsus 72 aya kadar yeniden yapılandırma imkanı getiriyoruz” diyerek yapacakları düzenlemeleri söyledi.

Ayrıca Başbakan Binali Yıldırım, yiyecek içecek fiyatlarındaki gereksiz ve ani dalgalanmaların enflasyona olumsuz etkisi olduğunu belirterek, “Gıda Komitesi’nin yeniden yapılandırılmasını kararlaştırdık. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek başkanlığındaki komite, gıda enflasyonundaki ani dalgalanmaları mercek altına alacak ve tedbirleri fazla vakit geçmeden anında alacak.” Diyerek meydandan ayrıldı.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA