SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Almanya Ankara’da Temsilciliğini Kapattı!

Almanya Ankara’da Temsilciliğini Kapattı!
Bu haber 16 Eylül 2016 - 14:34 'de eklendi ve 473 kez görüntülendi.

 

Geçtiğimiz günlerde Birleşik Krallık, yani İngiltere Ankara’da bulunan temsilciliklerini güvenlik ihlali sebebiyle geçici olarak kapatmıştı. Bu gün ise kapatılan temsilciliklere bir yenisi daha eklendi! Almanya üzerinde Perşembe akşamı gerçekleşen saldırı tehdidi nedeniyle Ankara’daki bütün Alman büyükelçilikleri ve konsoloslukları da dahil olmak üzere Alman Konsolosluğuna bağlı olan bütün Alman okulları 16 eylüle kadar kapatıldı.

Almanya’nın tanınır ve güvenilir kaynaklarından Bild gazetesinde yer alan haber ise olayları açıklar nitelikte. Bild gazetesinde yer alan bir habere göre olası bir terör saldırısına yönelik bildirimler olduğu, Alman temsilciliklerinin, konsolosların, ve okulların kapalı tutularak çalışanların, memurların, öğrencilerin ve öğretmenlerin güvenliğinin sağlanması adına tedbir alındığı belirtilmişti. Bunun üzerine Almanya’ya ait bütün kurumlar 16 Eylül tarihine kadar geçici olarak kapatıldı ve Türkiye’deki Alman temsilcileri koruma altına alındı.

Sonuç olarak Alman temsilcilikleri ve konsoloslukta dahil olmak üzere okullarında kapatılmasının altında Türkiye’de son günlerde yaşanan terör saldırıları yatıyor. Bilindiği üzere iki gün önce Van’da gerçekleşen patlamayı PKK’nın düzenlediği anlaşılmıştı. Gerçekleşen bu patlamada 50’den fazla kişi ağır şekilde yaralanmıştı. Gaziantep’te geçtiğimiz aylarda meydana gelen ve Irak Şam İslam Devleti Terör Örgütünün yani IŞİD’in planladığı tahmin edilen saldırıda ise resmi kayıtlara göre 51 kişi hayata gözlerini yummuştu. Bu Cuma yani 16 Eylül’de Alman temsilciliklerinin büyük ihtimal ile açılması bekleniyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA