SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Antalya’da MarkAntalya AVM’nin de Olduğu İki Şirkete Kayyum Atandı

Antalya’da MarkAntalya AVM’nin de Olduğu İki Şirkete Kayyum Atandı
Bu haber 14 Ekim 2016 - 9:47 'de eklendi ve 554 kez görüntülendi.

Antalya’da kayyum fırtınası esti. İki şirkete kayyum atandı. Antalya’nın önde gelen şirketlerine 5. Sulh ceza hakimliği tarafından kayyum atanmasına karar verildi. Bu şirketler arasında MarkAntalya Alışveriş Merkezi’nin sahibi olan şirket de var.

MarkAntalya, Antalya’nın en büyük alışveriş merkezi olma ünvanını taşıyor. MarkAntalya’ya yerli halkın yanı sıra günlük binlerce turist ziyaret ediyor. İçerisinde sinema salonu, eğlence ve yiyecek alanları, dükkanlar ve oyun bölümü bulunuyor. Şehir merkezinde olması da ulaşım kolaylığı sağlıyor.

Antalya 5. Sulh Ceza Hakimliği, iki şirkete kayyum atanmasına karar verdi. Kayyum atanmasına karar verilenlerin arasında, kentin en büyük alış veriş merkezi olan MarkAntalya’yı bünyesinde barındıran şirket de bulunuyor.

Antalya 5. Sulh Ceza Hakimliği, Antalya merkezli faaliyet gösteren 2 şirkete,TMSF yetkililerinin kayyum olarak atanmasına karar verdi.
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ-PDY silahlı terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında, Kadıahmetoğulları Asfalt İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile Antalya’daki en büyük alışveriş merkezi MarkAntalya’yı da bünyesinde barındıran MLC Döner Gıda Et ve Et Ürünleri Restoran Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne kayyum atanmasını talep etti.
Savcılığın talebini değerlendiren Antalya 5. Sulh Ceza Hakimliği, söz konusu şirketlerin kapsam ve faaliyet alanlarını dikkate alınarak, 674 sayılı KHK’nın 19-2 ve CMK’nın 133-1 maddeleri gereğince, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun (TMSF), yönetim organlarının tüm yetkilerini kullanmak üzere bu şirketlere kayyum olarak atanmasına karar verdi. 
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA