SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Büyükşehir Belediyesi Okullara Ücretsiz Spor Malzemesi Dağıtıyor

Büyükşehir Belediyesi Okullara Ücretsiz Spor Malzemesi Dağıtıyor
Bu haber 14 Ekim 2016 - 11:05 'de eklendi ve 459 kez görüntülendi.

Antalya adını expo, turizm gibi faaliyetlerin dışında spor ile de duyurmaya kararlı görünüyor. Büyükşehir Belediyesi sadece kendi bünyesinden takımlara değil, il genelindeki bir çok okula spor malzemesi temin ederek gençleri spor yapmaya teşvik ediyor.

Okulların en büyük sıkıntılarının başında spor malzemeleri gelmektedir. Çok çabuk yıpranan malzemeleri unuz süreli kullanmak mümkün olmuyor. Bu sebeple okulda ne kadar fazla spor malzemesi olursa o kadar uzun süreli kullanım sağlanabilir.

Ayrıca sporun yaşam üzerindeki ve derslerdeki olumlu etkiler de göz önüne alındığında öğrencileri spor yapmaya teşvik etmek hem onların derslerde daha başarılı olmalarına hem de sağlıklı bireyler yetişmesine yardımcı oluyor.

Antalya’da sporun en büyük destekçisi konumundaki Büyükşehir Belediyesi, gençleri spora teşvik etmeye devam ediyor. Türkiye’de ilk olarak Okullar Ligi’ni hayata geçiren, amatör sporculara malzeme yardımı yapan Büyükşehir Belediyesi, okulların spor alt yapısını güçlendirmek için her türlü desteği sağlıyor. Antalya genelindeki okullara spor malzemesi yardımını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, okullardan gelen basketbol potası, voleybol direği ve diğer spor branşlarıyla ilgili talepleri de karşılıyor.

 5 BİN SPOR MALZEMESİ

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi öğrencileri spora teşvik etmek, eksiklerini gidermek ve geleceğin sporcularını Antalya’ya kazandırmak amacıyla her yıl olduğu gibi merkezden uzak okullara spor malzemesi yardımı yaptı. Proje kapsamında 19 ilçede 31 mahalle okuluna yaklaşık 5 bin spor malzemesi dağıtıldı. 19 ilçede, aralarında ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilere; futbol-basketbol-voleybol topu ve formaları, şort, şapka, spor çantası, ayakkabı ve satranç takımlarının da yer aldığı malzemeler hediye edildi. Yeni spor malzemelerine kavuşan öğrenciler büyük sevinç yaşadı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA