SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Camiler 7/24 Açık Kalacak

Camiler 7/24 Açık Kalacak
Bu haber 02 Ekim 2016 - 21:13 'de eklendi ve 427 kez görüntülendi.

Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, “Camiler, namaz vakitlerinde açılan, namazsan sonra ise kapatılması gereken devlet daireleri değildir. Camiler, Allah’ın evleridir. Bizim Diyanet Başkanlığı olarak camilerin kapısına kilidi vurma hakkımız olamaz, kesinlikle olmamalıdır. Camiler bütün gün boyunca yani 7/24 açık olmalıdır” diyerek görüşlerini belirtti.

Diyanet Başkanlığı tarafından düzenlenen, Kocatepe Camisi Fuar bölgesinde “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” için açılış töreni gerçekleştirildi. Düzenlenen programa, Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’de katıldı. Ayrıca katılanlar arasında birçok din görevlileri ve vatandaşta bulunuyordu.

Mehmet Görmez, kürsüde yaptığı konuşmada düzenlenen bu etkinliğin asla bir meslek haftası olmadığını belirtti. Din gönüllüsü olmanın kesinlikle bir meslek olarak belirtilemeyeceğini ifade eden Mehmet Görmez, içerisinde bulunduğumuz haftanın bir kuruluş haftası olmadığını da söyledi.

Allah’ın evi olan camilerin istiklal, bağımsızlık ve milli iradenin sembolü olduğunu ifade eden Mehmet Görmez, din görevlilerinin bu işe atanmış değil, adanmış kişilerini olduğunu kesin bir şekilde yapılan etkinlikler ve fuar kapsamında bildirdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA