SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

CHP'li Abdullah Özyiğit'ten Tepki: Tecavüz Yasallaştırılamaz

CHP'li Abdullah Özyiğit'ten Tepki: Tecavüz Yasallaştırılamaz
Bu haber 19 Kasım 2016 - 18:57 'de eklendi ve 553 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Karaman’da bulunan Özel Ensar Vakfı’na bağlı olan evler ve yurtlarda 45 çocuğa yapıldığı iddia edilen tecavüz karmaşasının üzerinin örtülmesi ile birlikte, son aylarda tecavüz olaylarının yaşanmasında büyük bir artış görüldüğünü belirtti. Başkan Abdullah Özyiğit, “Asla bir keresinden bir şey olmaz’ diyerek tecavüzü normal bir şeymiş gibi gösteren gerici zihniyet, çocuklara cinsel istismar uygulayan insanlar (!) başta olmak üzere kendi rızası olmadan erken bir şekilde evlendirilmenin yasal olması için elinden geleni ardına koymuyor.” Diyerek düşüncelerini açık ve net bir şekilde belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Adalet ve Kalkına Partisine mensup olan milletvekillerinin meclisi getirmek istediği; tecavüzcü ile tecavüz mağdurunun evlenmesi halinde, tecavüzcünün ceza almasını ileriki aşamaya atayan yasa önerisinin tam anlamı ile “utanç” verici olduğunu belirtti.

Karaman ilinde Ensar Vakfı’na bağlı olan evlerin birisinde gerçekleşen tam 45 çocuğa tecavüz karmaşasını tekrardan hatırlatan CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, “Ensar Vakfı üzerinde ortaya çıkan skandalın üzerinin kapatılmak istenmesi ile birlikte ülkemizde cinsel istismar davalarında ciddi bir artış gözlemlendi. Türkiye Cumhuriyetinde birçok kız ve erkek çocuğu cinsel tacize ve istismara uğradı. Fazla değil, birkaç gün önce yavru bir kedi bir insan tarafından tecavüze uğrayarak öldürüldü. Bu zihniyet nasıl bir zihniyettir ki bugün cinsel istismara uğrayan çocuğun yahut kadının tecavüzcüsü ile evlendirilmesini savunuyor?” diyerek isyan etti.

Adalet ve Kalkınma Partisine mensup olanların oyları ile yakında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülmesi kesin olarak kabul edilen önergeyi “Adalet ve Kalkınma Partisi, büyük bir skandala daha imza atmış ve adını tarihin karanlık sayfalarına yazdırmayı tekrardan başarmıştır” sözleri ile betimleyen Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, “Çok küçük yaşlardaki kız çocukları ile evlenilmesini pedofili, yani sübyancılık olarak görmeyen, ‘bir kereden bir şey olmaz’ prensibi ile tecavüzü normal bir şeymiş gibi gösteren zihniyet, çocuklara yapılan cinsel tacizlerin ve istismarların başta olmak üzere zorla yapılan erken evlendirilmelerin önü açılarak meşrulaştırılması isteniyor.” Diyerek tepkisini ortaya koydu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA