SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Erken Emeklilik bekleyenler bu habere dikkat!

Erken Emeklilik bekleyenler bu habere dikkat!
Bu haber 02 Eylül 2016 - 23:21 'de eklendi ve 880 kez görüntülendi.

1999 yılına kadar emekli olmak için erkeklerde 7500 bayanlarda 5000 iş gününü doldurmak yeterli iken 2000 yılında sonra sgk kaydı başlayanlar için ise biraz önce belirttiğimiz çalışma gününe ek olarak kendileri bir de yaşlarının dolmalarını beklemek zorundalar. 

2005 yılı ilk yarısından önce SGK kaydı başlayanlar en erken 58 yaşına kadar çalışmak zorundalar. Bu durumda karşımıza EYT yani emeklilikte yaşa takılanları çıkartıyor. Emekli olabilmek için çalışma iş gününü tamamlamış fakat yaşı dolmadığı emekli olamayan kişiler devletten kendileri için iyi haberleri vermelerini bekliyorlar.

Her geçen gün en güzel durumları ile birlikte akılları karıştıran erken emeklilik, büyük sorunların da aslında bir nevi açığa çıkmasına neden olmuş oluyor. Her geçen gün alınan kararlar doğrultusunda emekli olamayan ve bu durumdan dolayı da büyük sıkıntılar çeken pek çok kişi için erken emeklilik yasası çıkarılmasına ve torba yasanın da bu anlamda hayata geçirilmesine olanak sunulması amaçlanıyor. 
Bu yıl beklenen torba yasa ile birlikte, yaşanacak olaylar da herkesi şaşırtırken, alınacak olan kararlar da şaşırtmaya devam ediyor. EYT için torba yasa çıkarılmasını bekleyen pek çok emekli bu konuda hala açıklama yapılmamasından şikayetçi olurken, yetkililerden de net açıklamaların gelmemesi gergin bekleyişin her geçen gün daha da yükselmesine neden oluyor.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA