SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Fatma Şahin’den Amerika Birleşik Devletleri Elçisine Büyük Tepki

Fatma Şahin’den Amerika Birleşik Devletleri Elçisine Büyük Tepki
Bu haber 02 Ekim 2016 - 10:21 'de eklendi ve 408 kez görüntülendi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçisi, Türkiye’ye gelmeden önce bir açıklama yapıyor, vatandaşlarına Gaziantep ve Türkiye’nin hiçte güvenli olmadığını söylüyor. 2 gün sonrasında ise kendisi burayı ziyarete geliyor. Büyükelçi bunu kaç defadır yapıyor.” Diyerek isyan etti.

Fatma Şahin, belediye başkanlığı makamında gerçekleştirdiği basın toplantısında, yapmak istediği çalışmaların genel olarak insan olduğunu ve bu gaye doğrultusunda elinden geldiğini yaptıklarını ifade etti. Gaziantep Belediye Başkanlığını “Şehirle Nikah” olarak düşündüğünü belirten Fatma Şahin, kötü veya iyi günde birlikte olmanın belediye için çok büyük bir sınav olduğunu ifade etti. Fatma Şahin, “Dolayısıyla hassas zamanlarda doğru yönetmek ve burada halkın lideri olmak hepimizin boynunu borcudur” diyerek görüşlerini belirtti.

Ayrıca Fatma Şahin, TÜRSAB’ın bütün bölge liderlerini Gaziantep’te topladığını belirterek şunları dedi: “Yaklaşık 2 günden beri çalışıyoruz çünkü çok hassas ve zor günlerden geçiyoruz. Küçük bir söyleşinin, yapılan olumsuz bir haberin bedelini işçi, çiftçi, kadını erkeği yani bu şehrin güzel insanları ödüyor. Kimsenin buna neden olmaya hakkı yok. Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçisi, Gaziantep’e gelmeden önce açıklama yapıyor. Buranın hiçbir şekilde güvenli bölgeler sınırları içerisinde olmadığını söylüyor, 2 gün sonrasında ise kendisi burayı ziyaret ediyor. Biz burada olağanüstü ve gerçekten güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkaracak tedbirler alırken, Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde birçok patlama oluyor. Dolayısı ile terörler mücadele, bütün dünya devletlerinin sırtlanması gereken bir mücadeledir. Artık dünya sınırları kaybolmaya başlıyor. Küresel vatandaşlığın, ülke vatandaşlığı üzerinde büyük bir bağımsızlık kurduğu bir dünyada yaşıyoruz.”
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA