SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

FETÖ Operasyonlarında 1 Ocak 2014 tarihi Baz Alınıyor

FETÖ Operasyonlarında 1 Ocak 2014 tarihi Baz Alınıyor
Bu haber 31 Ekim 2016 - 11:31 'de eklendi ve 658 kez görüntülendi.

FETÖ terör örgütü incelemeleri hala devam ediyor. Yapılan incelemelerde kıstas olarak bank Asya hesap hareketliliği, sendika üyeliği ve ByLock kullanımı göz önüne alınıyor. 17/25 Aralık süreci öncesi kullanılan hesaplar ya da sendika üyelikleri göz önüne alınsa da 1 Ocak 2014 tarhinden önce kapatılan hesaplar, istifa edilen sendikalar ve bylock kullanmama gibi etmenler memurları işlerinde tutuyor.

1 Ocak 2014 sonrası yapılan tüm işlemleri devlet inceleme altına aldı. Bu tarih fetö operasyonalrı için milat olarak kabul ediliyor. Bu tarihten sonra araç ve ev sataımı, bank asya’ya para yatırma ya da para çekme gibi durumlar mercek altına alındı.

Olağanüstü Hal kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnamelere önceki gece ikisi daha eklendi. Her KHK, FETÖ başta olmak üzere tüm terör örgütleri ve yasadışı yapılanmalara yönelik kamu düzenini koruyacak ezber bozan değişiklikleri de beraberinde getiriyor. Bunlar arasında FETÖ’nün himmet adı altında topladığı paralarla sahip olduğu gayrimenkulleri devletten kaçırmak için yaptığı tapu devirlerini iptal eden düzenleme de yer alıyor. İlk kez bu KHK’da FETÖ’cülerin gayrimenkulleriyle ilgili 1 Ocak 2014 tarihi milat kabul edildi. İşte Resmi Gazete’de yayınlarak yürürlüğe giren 675 ve 676 Sayılı KHK’lar:

FETÖ’NÜN TAPU HİLELERİNE DARBE
OHAL kapsamında yürürlüğe giren KHK’lar gereğince kapatılan özel öğretim kurum ve kuruluşları ile özel öğrenci yurtları ve pansiyonlarının faaliyetlerinin sürdürüldüğü dönemde, üzerlerinde bulundukları, mülkiyeti kapatılanların, sahibi gerçek veya tüzel kişilere ait taşınmazlardan 1 Ocak 2014 tarihiyle, kapatılma tarihleri arasında üçüncü kişilere devri yapılmış olan ve üzerinde kapatılanlar tarafından aynı faaliyete kapatılma tarihi itibarıyla devam edilen taşınmazların devir işlemleri muvazaalı kabul edilecek. Hazine veya Vakıflar Genel Müdürlüğü adına her türlü kısıtlama ve taşınmaz yükünden ari olarak resen tescil edilecek.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA