SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

FETÖ’cü Tuğamiral İrfan Arabacı Buca’da Yakalandı

FETÖ’cü Tuğamiral İrfan Arabacı Buca’da Yakalandı
Bu haber 14 Ekim 2016 - 23:56 'de eklendi ve 685 kez görüntülendi.

15 Temmuz darbe girişimi başarısız olunca Yurtta Sulh üyesi komutanlar ortadan kaybolmuştu. Aradan yaklaşık 3 ay geçmesine rağmen tamamı yakalanamadı. Fakat aramalar hala devam ediyor. İzmir’in Buca ilçesinde Tuğamiral İrfan Arabacı’da yakalandı ve bir FETÖ’cü komutan daha ele geçirilmiş oldu.

FETÖ’cü Tuğamiral İrfan’ın Yurtta Sulh üyesi olduğu ileri sürülen 9 generalden birisi olduğu belirlendi.

Arabacı darbe gecesi yetki alanında olmamasına rağmen Deniz Kuvvetleri haraket merkezine gelerek gemilerin denize açılması emrini veren olarak biliniyor.

İzmir’de saklandığı Buca ilçesindeki bir evde İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

Evinde yapılan aramalarda ise bilgisayar ve değişik dökümanlara el kondu.

Deniz Kuvvetleri Plan Prensipler Daire Başkanı arabacının darbe yapılıp ordunun yönetime el koyduğu mesajı sonrası Aksaz ve Gölçük’ten bazı gemilerin denize açıldıkları belirlenmişti.

Darbenin başarılı olması halinde bu gemilerle boğazları kapatılıp Ege kıyılarına dahil olunmaya çalışılmasının planlandığı öğrenildi.

Darbe girişiminin başarısız olması nedeniyle Tuğamiral İrfan Arabacı, Deniz Kuvvetlerindeki diğer darbeci Amirallerle birlikte kaçmıştı.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA