SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Fransa Başbakanı Manuel Valls’dan Türkiye’ye Tam Destek

Fransa Başbakanı Manuel Valls’dan Türkiye’ye Tam Destek
Bu haber 09 Ekim 2016 - 13:16 'de eklendi ve 418 kez görüntülendi.

Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleştirilen Jacques Delors Enstitüsünde Avrupa hakkında gerçekleştirilen toplantıda söz hakkı alan Manuel Valls, Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği arasında geçen karşılıklı görüşmelere ve müzakereler hakkında görüşlerini bildirdi. Avrupa Birliğinin üye alımının belirli bir sınırının olması gerektiğini dile getiren Manuel Valls, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Avrupa Birliği üyeliği hakkında ikiyüzlü bir tavır sergilemesinden vazgeçip bu konu hakkında gerçekten kayda değer bir müzakerenin gerçekleştirilmesi gerekir.” diyerek görüşlerini belirtti.

Türkiye Cumhuriyetini çok önemli bir ortak ve Avrupa Birliğinin savunması için çok gerekli ve NATO üyesi değerli bir ülke olarak düşünen Manuel Valls, modern bir İslam ülkesi olan Türkiye Cumhuriyetinin tarih boyunca geçmişte, bugün ve gelecekte Avrupa Birliği’nde her vakit yerinin olacağını belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Avrupa Birliğine katılma konusunda konuşan Manuel Valls, coğrafi sınırların Türkiye’yi de kapsadığını ve Avrupa Birliği’nin iki yüzlü tutumundan hoşlanmadığını belirtti. Ayrıca Bazı Balkan ülkelerinin de Avrupa Birliğine tam anlamıyla üye olabileceğini ifade eden Fransa Başbakanı Manuel Valls, gerekirse Avrupa Birliği’nin Balkan ülkelerine tepkisini koyabileceğini de belirtti. Manuel Valls, “Avrupa ülkeleri aynı kadere sahiptir” diyerek konuşmasını bitirdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA