SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

İleri İmalat Teknolojileri Binası Açıldı

İleri İmalat Teknolojileri Binası Açıldı
Bu haber 26 Eylül 2016 - 16:08 'de eklendi ve 501 kez görüntülendi.

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “15 Temmuz’da o asker elbisesi giymiş hainlerin yaptığı darbe girişiminden sonra bu hainlerin ordumuzdan tamamen tasfiye edilmesi, temizlenmesi ile birlikte ordumuz çok daha güçlü bir hale geldi. Hiç kimsenin tereddüdü olmasın, dışarıdan müdahale edilecek bir ordumuz yok Allah’a şükürler olsun” diyerek açılıştan önce bu tür bir konuşma gerçekleştirdi.

TUSAŞ Motor Sanayisi (TEI) İleri İmalat Teknolojileri Binası, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz’ün de bulunduğu açılış töreni ile resmi olarak faaliyete başladı. Önderlere saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından başlayan açılış töreninde Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türkiye’nin geleceğine dair umut verici bir açılışa katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti açıkladı.

Türkiye’nin geleceği için çok önemli ve hayırlı bir kuruluşun açılışının yapıldığını söyleyen Fikri Işık, Türk işçilerinin ve mühendislerinin daha neler yapabileceğinin en büyük göstergelerinden birinin de açılış töreninde bulunduğumuz bu tesisin olacağını belirtti. Türkiye’nin Jeopolitik bakımdan hazinesine değinen Fikri Işık, bu Jeopolitik kaynakların çok büyük fırsatlar sunduğunu söyledi. Ayrıca Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, cumhuriyetin adına gelen birçok tehdidi fırsata dönüştürdüklerini belirterek, daha da güçlü Türkiye olarak yola devam etmek daha çok yolumuz olduğunu söyledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA