SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

İnternet ve Sosyal Medya Yavaşlaması Ne Zaman Düzelecek?

İnternet ve Sosyal Medya Yavaşlaması Ne Zaman Düzelecek?
Bu haber 05 Kasım 2016 - 11:29 'de eklendi ve 756 kez görüntülendi.

Ülkemizde yaşanan siyasi olaylar nedeniyle 4 Kasım Cuma 2016 tarihinde uygulanan gizli sansür neticesinde başta Facebook ve Twitter olmak üzere birçok sosyal medya platformuna erişimler olası terör provakatörlerini engellemek amacıyla kısmi olarak sansürlenmiş durumda.

Özellikle facebook, twitter, whatsapp, instagram gibi uygulamalar sayesinde bir araya gelen toplulukları engellemek amacıyla yavaşlatma yapılıyor. İnternette yavaşlama olarak meydana gelen bu durum yalnızca sabit hat internetleri değil aynı zamanda 3G ve 4G bağlantıları üzerinde de etkili oluyor.

Tüm yurt genelinde etkili olan internetin kesilmesi veya yavaşlaması sorununun yalnızca Turk Telekom hatlarında meydana geldiği iddia edilse de yaptığımız testlere göre durum diğer operaötürlerin hatları için de çok farklı değil. Devlet yetkilileri tarafından şuana dek internetin kısıtlı erişimi veya kesilmesine ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Gün boyunca bu blog post’unu aktif tutarak yaşanacak gelişmeleri ve açıklamaları size aktarmaya çalışacağız. 

Sizde durum nedir? Sosyal medya sitelerine farklı internet servisi sunan operatör ve hizmet sağlayıcıları ile erişim sağlayabiliyor musunuz?

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA