SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

İstanbul’da Yaşanan Patlama ile İlgili Yeni Gelişmeler

İstanbul’da Yaşanan Patlama ile İlgili Yeni Gelişmeler
Bu haber 07 Ekim 2016 - 14:39 'de eklendi ve 445 kez görüntülendi.

İstanbul’un Yenibosna ilçesindeki polis amirliğinin yakınlarında büyük bir patlama gerçekleşti. Patlamanın hemen ardından olası bir çatışmayı önlemek amacıyla patlamanın gerçekleştiği bölgeye özel harekat timi ve zırhlı araçlar yollandı. Elde edilen bilgilere göre patlamanın sonucunda 10 kişi ağır bicinde yaralandı. Saldırının şiddetinin yüksek olduğu biliniyor, öyle ki patlamanın sesi Atatürk Havalimanından bile etkin bir şekilde duyulduğu ifade ediliyor.

İstanbul valisi Vasip Şahin’in ise ilk açıklamayı yaptı, Bahçelievler ilçesi Fatih caddesinde patlayan bombayı oraya bırakan kişinin ise motosiklet üzerinde olduğu öğrenildi. İlk raporlara göre 10 kişi yaralandı. Olayın kısa süre ardından ise Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Yenibosna’da patlama hakkında kısa bir süreliğine yayın yasağı getirildiğini belirtti.

Özel hareket timi ve sivil polisler patlamanın gerçekleştiği alanı tahliye etti ve üst düzey güvenlik için gereken her türlü önlemi aldı. Yakınlardaki kameralar aracılığı ile bombayı patlatan motosikletli sürücünün yeri tespit edildi. Polis halen daha patlamayı gerçekleştiren sürücüyü arıyor.

Olası bir patlamaya karşı boşaltılan bölgede ise polis birimleri araştırmada bulundu. Güvenlik raporlarından alınan kesin bilgilere göre patlamanın uzaktan kumanda aracılığı meydana getirildiği ifade edildi. Patlamanın gerçekleştiği bölgenin etrafındaki çoğu araç kullanılamaz hale geldi, yakındaki evlerin camları ise paramparça oldu. Polis, patlamanın gerçekleştiği meydandaki araştırmalarına halen daha devam ediyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA