SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Köprüden Yasaklı Geçişe Büyük Ceza Geldi

Köprüden Yasaklı Geçişe Büyük Ceza Geldi
Bu haber 17 Ekim 2016 - 12:06 'de eklendi ve 606 kez görüntülendi.
Ağır tonajlı araç şöförleri için Yavuz Sultan Selim köprüsünden geçmek zorunlu fakat şöförler hem köprü ücreti hem de yakıt durumu düşünüldüğünde Fatih Sultan Mehmet ve 15 Temmuzşehitler köprüsünden geçerek aldıkları 92 tl’lik cezaya rağmen daha karlı olduklarını söylemektedirler. 

Bunun üzerine 17 Ekim 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 92 tl’lik köprüden yasaklı geçiş cezası 500 tl’ye çıkarıldı. Bundan dolayı şöförlerin karlı olma durumu ortadan kalkmış oldu.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçişleri zorunlu olan ağır tonajlı araçların sürücüleri, bugünden itibaren uygulanacağı duyurulan 500 TL para cezasına aldırmayarak araçlarıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçmeye devam etti.

FSM Köprüsü’ne giden yollara elektronik uyarı tabelaları konuldu.  Karayolları Genel Müdürlüğü, 15Temmuz Şehitler Köprüsü ve FSM Köprüsü’nden kaçak  geçiş yapan araçlara 500 lira idari para cezası uygulanacağını bildirdi. bugün  00.00’dan itibaren kaçak geçiş yaptığı kamera sistemlerince tespit edilen  araçlara, Otoyol Ana Kontrol Merkezi tarafından Kabahatler Kanunu’na göre  tebligat gönderileceği duyuruldu.

Uygulamanın ilk saatlerinde, cezaya rağmen, çok sayıda ağır tonajlı  kamyon, otobüs ve tır sürücüsü Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçmeye devam  etti.

FSM Köprüsü girişinde de sürücülere, “FSM ve Şehitler Köprüsü Geçme  Yasağı Olan Kamyon Kamyonet ve Otobüslere 17 Ekim 2016’dan itibaren 500 TL ceza  kesilecektir” uyarısı yapıldı.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA