SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Mardin’de Aşiret Liderlerine İsyan Çağrısı!

Mardin’de Aşiret Liderlerine İsyan Çağrısı!
Bu haber 28 Eylül 2016 - 23:44 'de eklendi ve 439 kez görüntülendi.

Cizre, Sur derik, Kızıltepe ve Nusaybin gibi doğu ilçelerinde büyük bir ayaklanma başlatmak isteyen hain terör örgütü PKK, düzenlenen operasyonlar sonucunda aldığı ağır darbelerden sonra Suriye’de de başlatmak istediğini isyanda başarılı olamayınca çareyi Doğu ilçelerinde aradı.

PKK’nın bilinen asıl liderlerinden “Karayılan” tarafından yazılan ve Mardin ilindeki çoğu aşiret liderlerine gönderilen mektup üzerinde aşiret liderlerinin isyan etmeleri istendi. Mektup üzerinde açıkça isyan emri veren ve ağır bir şekilde Kürdistan propagandası yapan Halk Savunma Merkezi Karargah Komutanlığı ya da kısaca PKK liderlerinden Murat Karayılan, mektupta daha birçok konuya da değindi. Mektubun aralarında çokça Murat Karayılan, sokaklara hendek kazan, milletin kurumlarına haince silahlı saldırı düzenleyen PKK’yı överek, Türk milletini ve Türkiye’yi, Kürtler üzerinde açık bir şekilde katliam yapmakla suçladı. Üstelik bununla da kalmayan hain Murat Karayılan, Türk halkını varlığı bile belli olmayan Kürdistan topraklarını işgal etmekle suçladı.

PKK terörist başı ve hayali Halk Savunma Merkezi Karargah Komutanlığı başkanı Murat Karayılan, aşiret liderlerine gönderdiği isyan mektubunda sık sık “Kürdistan özgürlük mücadelesi” cümlesini kurdu. Mardin ve diğer doğu illeri aşiret liderlerine isyan etmenin Kürdistan bağımsızlık mücadelesi için bir gereklilik olduğunu bildiren Murat Karayılan, “Düşmana karşı direnişte olmalısınız, bu sizin yerinize getirmeniz gereken bir görevdir” gibi ifadelerde de bulunarak niyetini açıkça belli etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA