SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

MarkAntalya Satılıyor mu? TMSF’ye Devredilen AVM’de Son Durum Ne?

MarkAntalya Satılıyor mu? TMSF’ye Devredilen AVM’de Son Durum Ne?
Bu haber 06 Kasım 2016 - 16:41 'de eklendi ve 694 kez görüntülendi.

 Kayyum atanan MarkAntalya AVM’nin, TMSF’nin el koyduğu bankalara olan borçları nedeniyle yine TMSF tarafından satışa çıkarılacağı öne sürüldü.

Akdeniz Manşet’in haberine göre, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ PDY silahlı terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında, Kadıahmetoğulları Asfalt İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile Antalya’daki en büyük alışveriş merkezi MarkAntalya’yı da bünyesinde barındıran MLC Döner Gıda Et ve Et Ürünleri Restoran Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne kayyum atanmasını talep etti. Savcılığın talebini değerlendiren Antalya 5. Sulh Ceza Hakimliği, söz konusu şirketlerin kapsam ve faaliyet alanlarını dikkate alınarak, 674 sayılı KHK’nın 19/2 ve CMK’nın 133/1 maddeleri gereğince, TMSF yönetim organlarının tüm yetkilerini kullanmak üzere şirketlere Ekim 2016 tarihinde kayyum olarak atanmasına karar verdi. Kadıahmetoğulları AŞ’nin sahiplerinden iş adamı Hilmi Ünal’ın Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ PDY) soruşturması kapsamında arandığı ifade edildi.

TMSF’YE DEVREDİLMİŞTİ
AVM zaten kayyum atanmadan bir süre önce de TMSF’ye devredilmişti. AVM’ye sahip olan grubun inşaat şirketinin Bank Asya başka olmak üzere bazı bankalara 550 milyon lira dolayında önemli borçlarının olduğu, alacaklı bankaların TMSF’ye geçtiği, TMSF’nin de bu alacağı tahsil etmek maksadıyla AVM’nin satışa çıkarılmasını talep edeceği, yakın bir tarihte İstanbul’da bu yönde bir ihale yapılacağı öğrenildi. AVM’nin içerisinde Uluslararası Antalya Üniversitesi ve Muratpaşa Vakfı’nın alanları da bulunuyor. Vakıf, restoran ve sinema katının yüzde 30’una, iş merkezi olan ve içinde üniversitenin de yer aldığı kuleden de bir kata sahip.

2017’NİN İLK YARISINDA
Satışta üniversite alanı ile vakıf alanının satılmayacağı, AVM şirketine ait kalan diğer katlar ile restoran ve sinema katındaki yüzde 70’lik hissenin satışa çıkartılacağı öğrenildi. Satış işleminin 2017 yılının ilk 6 ayında yapılacağı tahmin ediliyor. Siyasi kulislerden edinilen bilgiye göre AVM bir blok olarak satılacak. AVM’nin olduğu binanın satılacak bölümünün değeri ise bilinmiyor. Kadıahmetoğulları projesi olan MarkAntalya Alışveriş Merkezi, tam 51 bin metrekarelik kiralanabilir alanda hizmet veriyor. İçinde ünlü markaların bulunduğu 155 mağazasının yanı sıra teras alanları ve 3 bin araçlık şehrin en büyük ve otoparkına sahip.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA