SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Milli Silahlarla Donatılmış İlk İnsansız Hava Aracı İHA Göreve Başladı

Milli Silahlarla Donatılmış İlk İnsansız Hava Aracı İHA Göreve Başladı
Bu haber 03 Eylül 2016 - 21:46 'de eklendi ve 521 kez görüntülendi.
Ülkemiz dışa bağımlılıktan bir bir kurtulamaya devam ediyor. Milli silahlarla donatılmış insansız hava aracı üretti ve bu araç kullanılmaya başlandı. Hatta üzerindeki milli silahımıza Ömer Halis Demir’in ismi verildi.

Bayraktar Holding
, ilk milli silahlı İHA (İnsansız hava aracı) göreve geçtiğimiz hafta başladı.

Bayraktar Grubu’nun temelleri 1958 yılında Kayseri’de otomotiv yedek parça ticareti girişimiyle atıldı. Bayraktar Grubu bugün, gayrimenkul geliştirme, gayrimenkul portföy yönetimi, otomotiv distribütörlüğü, perakende hizmetleri ve otomotiv yan sanayi alanlarında, ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik olarak çalışan bir sanayi ve ticaret kuruluşu grubudur. Bayraktar Grubu, 2015 yılı sonu itibariyle, ikisi yabancı ortaklı olmak üzere toplam 6 şirketi, 833 milyon doları aşan cirosu ve 1290 çalışanı ile Türkiye’nin önde gelen grupları arasında yer alıyor.

Gelişmeyi Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından duyurdu.

Türkiye, yerli ve milli füzeleriyle, yerli ve milli silahlı insansız hava aracı (İHA) üretip kullanabilen 6 ülkeden biri oldu.

İHA’lar, uzaktan kumanda edilerek uçan, insansız hava araçlarıdır. Silahlı İHA’lar ile birlikte, teröristler tespit edildiğinde, ilk silahlı müdahaleyi İHA’lar yapabilecektir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA