SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Müjdat Gezen’in Ağzından Tarık Akan

Müjdat Gezen’in Ağzından Tarık Akan
Bu haber 18 Eylül 2016 - 0:18 'de eklendi ve 480 kez görüntülendi.

Müjdat Gezen, usta Yeşilçam oyuncusu Tarık Akan’ın neden öldüğünü medyaya duyurdu. Yeşilçam’ın efsane oyuncu Tarık Akan, 66 yaşında hayata gözlerini yumdu. Müjdat Gezen, Tarık Akan’ın ölüm nedeninin tahmin edildiği aksine akciğer kanseri değil karaciğer kanseri olduğunu belirtti. Müjdat Gezen Tarık Akan’ın ölümü hakkında da şunları konuştu: “Akciğer kanserinden değil, maalesef kanser karaciğere sıçramıştı. Akciğeri hemen hemen kurutmaya yakın halletmişlerdi ama kanser karaciğere sıçramıştı. Rahmetli günde 4 paket sigara içiyordu. Onun hakkında eleştirdi yaptığım tek kısım buydu.

Türk sinemasının önemli isimlerinden olan Tarık Akın’ın ölüm haberinden sonra medya ve Tarık Akan’ın hayranları büyük bir üzüntüye uğradı. Ünlü Yeşilçam oyuncusunun yakın dostlarından Müjdat Gezen, Tarık Akan ile uzun yıllar süren güzel günlerini televizyonda anlattı. Müjdat Gezen “Hepimizin başı sağ olsun. 3 gün evvel hayat arkadaşı Acun Günay ile konuştum. Yoğun bakımda olduğunu söyledi. Doktorlar ile de konuştum, bana boşuna gelmeyin dediler. Zaten yanına girmemize izin vermiyorlardı. Tarık Akan bizim yalnız meslektaşımız değildi. Hem iyi bir dost, hem de arkadaş olarak çok büyük bir insandı. Tarık Akan’ın dünya çapında usta bir sinema oyuncusu olduğunu söyleyen Müjdat Gezen, “Tarık’ın asıl mesleği cankurtaranlıktı, insanların canını kurtarıyordu. Açtığı okulla insanları aydınlattı. Oyunculuğunu zaten anlatmaya gerek yok. Dünya çapında büyük bir oyuncuydu. İlk kapak yıldızı olduğu günden bu yana dostluğumuz kopmadı. Benim bugün not defterimde ‘Tarık’a git’ yazıyordu ama tabi bir anlamı olmuyor artık. Tarık Akan iyi bir devrimciydi, iyi bir Cumhuriyetçi ve Atatürk sevdalısıydı. Harika esprili bir insandı ve çok zekiydi” diyerek Tarık Akan hakkında görüşlerini belirtti.

Tarık Akan’ın ölüm nedenini belirten Müjdat Gezen, “Çok dirençli bir insandı. Kendisini akciğer kanserinden değil, karaciğer kanserinden kaybettik. Son zamanlarda o aslanlar gibi 1.90’lık adam erimişti maalesef. Uzun süre hastalığından kimseye söz etmedik. Onun hakkında eleştirdiğim tek kısım günde 4 paket sigara içmesiydi. Belki bu bir mesaj olur, insanlar bu mikrop parçasını içmesin artık. Tarık’a ‘Sigara içmiyorsun, yiyorsun’ diyordum. Günde 80 sigara içmek ne demek!” diyerek sözlerini bitirdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA