SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Olası Bir 2.Darbe Kalkışması İddialarına Başbakan’dan Büyük Tepki

Olası Bir 2.Darbe Kalkışması İddialarına Başbakan’dan Büyük Tepki
Bu haber 02 Ekim 2016 - 13:42 'de eklendi ve 364 kez görüntülendi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 26’ncı yasama yılı açılış vaktinde, basın mensuplarının sorularını yanıtlamak üzere orada bulundu. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 26’ncı yasama yılı açılış vaktinde, basın mensuplarının sorularını yanıtlamak üzere orada bulundu.Organize bir şey olabilme ihtimali şu anlık elde ettiğimiz bilgiler arasında mevcut değil. Bütün olayları ciddiye alıyoruz, yine de ben şahsen ihtimal vermiyorum. O hainlerde böyle bir potansiyel yok” diyerek görüşlerini net bir şekilde belirtti.

Kürt Aşiretleri için sorulan bir soruya ise Orgeneral Hulusi Akar şu şekilde cevap verdi; “Bölge halkı ile ilişkilerimiz iyi denebilecek seviyede. Bizim sıkıntımız Kürt vatandaşları ile değil, terörist gruplar ile. Yaz kış, dağ kırsal hiç fark etmez. Bizim için değişen hiçbir şey yok. Şanlı silahlı kuvvetlerimiz gece gündüz çalışıyor.”

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ise, basın mensuplarının olası bir 2.darbe girişimi iddialarına yanıt verdi:

“Yeni bir darbe kalkışması olur, bu gece olacak, yarın gelecekler… Bunlar toplum üzerinde büyük bir tedirginlik oluşturmaya yönelik, arkasında Fetullah Terör Örgütü’nün olduğu uydurmalardır. Bunu yapmak üzere insanları huzursuz ve tedirgin ederek, toplumsal huzuru ve vaka ile barışı bozmak istiyorlar. Bu tür hain kesime itibar edilmemesini öneriyoruz. Hükumetimiz ve kurumlarımız gereken bütün tedbirleri alıyor. Eğer Fetullah Terör Örgütü böyle bir çılgınlık yapmaya kalkışırsa, bu sefer 15 Temmuz’dan çok daha ağır faturalar öderler” diyerek sorulara yanıt verdi.

Ayrıca Başbakan Binali Yıldırım, “Lozan Anlaşmasını ortaya koyup Lozan üzerinden siyaset ve muhalefet yapmak, sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na hiçbir şey kazandırmaz. O defterler açılınca üzüleceği ve pişman olacağı çok şeyler göreceksiniz. Muhteşem bir ayrıştırıcı dil kullandı” diyerek kesin bir şekilde ifadelerini bildirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise 15 Temmuz’un toplumumuz üzerinde olağanüstü bir etki meydana getirdiğini ve bunun üzerinde sörf yapmak isteyenlerin olabileceği ihtimalini ifade ederek, kim bu konuda kafasından bir şey geçirir ve uygulamaya çalışırsa tokmağı kafasına indireceklerini belirtti.

Ayrıca Süleyman Soylu, “Demokrasi ve hukuk devleti içerisinde olacak her türlü dönem başımızın üzerinedir. Demokrasi dışında, hukuk devleti dışında olabilme ihtimalini göz önüne alırsak bunu özellikle hem kanunun hem de demokratik kuralların hem de yöneticilerin değerlendirmesi esastır. Yerel yönetim ve belediyeler, halkına en iyi hizmeti sunabilmek için vardır. Herhangi bir terör örgütüne yardım ve yataklık için bulunamazlar. Diyarbakır, Mardin ve Van gibi büyükşehir belediyelerinde sağlam istihbarat kaynaklarımız bulunmaktadır. Diğer büyükşehirlerde de ajanlarımız bulunmakta. Yine de doğu bölgelerine ayrı özen gösteriyoruz ama bu demek değildir ki il kayırıyoruz. Türkiye’nin 81 ilinde hangi kurallar uygulanıyorsa o kurallar bütün illerde gerçekleştirilecektir. Devlet, iller içerisinde bir bütündür” diyerek sözlerini tamamladı. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA