SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Recep Tayyip Erdoğan Birleşmiş Milletlere Hitap Etti

Recep Tayyip Erdoğan Birleşmiş Milletlere Hitap Etti
Bu haber 20 Eylül 2016 - 22:48 'de eklendi ve 424 kez görüntülendi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye ve Irak’ta yaşanan hain terör olaylarından uzaklara kaçan mültecilerin Avrupa Birliği ülkelerinde aşırı aşağılayıcı ve kötü durumlara maruz bırakıldığınız ifade ederek “Neden Türkiye’ye geldiniz demiyoruz. Kapılarımızı kapatmadık. Dünya, Batı almayabilir ama biz alacağız çünkü biz insanız” dedi.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinde düzenlenen 71. Birleşik Milletler Genel Kurulu toplantısına katıldı. Genel Kurula da söylemlerde bulunan Sayın Erdoğan, Suriye ve Irak’ta terörün yarattığı etkilerden ve ölümden kaçıp kurtulmaya kaçan mültecilerin Avrupa ülkelerinde çok kötü yaşam şartlarında yaşadığını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşanan kriz ve sorunların hepsinin kolay bir şekilde çözülebilecek sorunlar olduğunu; fakat Batı dünyasının çözüme yanaşmadığını söyledi.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fetullah Gülen terör örgütü hakkında da açıklamalarda bulundu, “Bu darbe girişimi milletimizin demokrasisine, geleceğine ve anayasal düzeninine kahramanca sahip çıkmasıyla bertaraf edildi. Milletimle gurur duyuyorum. 29 gün gece sabahlara kadar demokrasi nöbetleri tutan insanlar için gurur duyuyorum. Hain darbe girişimini bedenini tankların önüne siper ederekten önleyen milletimle gurur duyuyorum. Karşınızda bulunuyor isem milletimizin cesur ve asil duruşu sayesindedir” diye görüşlerini bildirdi. Fetullah Gülenin müritlerini “Yeni nesil terör örgütü” olarak belirten Recep Tayyip Erdoğan, örgütün sadece Türkiye’de bulunmadığını da kamuoyuna açık bir şekilde duyurdu. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA