SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Reşat Petek’ten İnanılmaz Sözler

Reşat Petek’ten İnanılmaz Sözler
Bu haber 07 Ekim 2016 - 21:08 'de eklendi ve 693 kez görüntülendi.

Reşat Petek “Fetullah Gülen Yargılanamaz…”

Fetullah Terör Örgütünün üstlendiği 15 Temmuz darbe girişiminin ardından darbeyi araştırmak üzere kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Pete, Fetullah Terör Örgütünün bütün pis işlerini ortaya dökecek çalışmalarda bulunacağını açıkladı. “Yenikapı’daki milli irade ruhu komisyonumuzda yansıyacak”

AK Parti mensubu Reşat Petek, Fetullah Terör Örgütü’nün gerçekleştirdiği 15 Temmuz darbe gecesinin ardını araştırmak için kurulan Meclis Araştırma Başkanlığına seçilmesinden sonra Türkiye Büyük Millet Meclisinde basın mensuplarının sorularına yanıt verdi. Araştırma Komisyonunda bulunan bütün üyelerin AK Parti mensubu olmasını eleştiren muhalefet partilerin komisyon için karma bir teklifte bulunmadığını ve tekliflerin ya tamamen CHP’den ya da tamamen AKP’den geldiğini öne sürdü. Ortak bir demokrasi kararı ile, Yenikapı ruhu komisyonumuzda sergilenecektir. Ak Parti olarak araştırma komisyonunda 9 kişiyiz. Muhalefetin toplamı ise 6 üyeden oluşuyor. Cumhuriyet Halk Partisi adaylarına ise toplam 5 oy çıktı. Burada demokratik bakımdan hiçbir sorun göremiyorum, her insan fikrini beyan edebilir fakat bu tür konularda durulması gereken bir sınır vardır.

Meclis Araştırma Komisyonunun içerisine çağrılacak kişi ve kuruluşlar komisyon başkanı Reşat Petek tarafından belirlenecek. Üstelik son karar yetkisi de kendisine verilmesini duyan muhalefet partileri Reşat Petek’e sert çıkıştı. Reşat Petek ise bundan çok önceleri gerçekleştirilen Ergenekon ve Balyoz davalarında emekli başsavcıyken söylediği sözlerin büyük oranda çarpıtıldığını ve bunları hak etmediğini ifade etti. Reşat Petek olaylara şu şekilde yanıt verdi; “Fetullah Gülen’in müritlerinin cemaat olarak bilindiği zamanlarda bile hiçbir şekilde Fetullah Terör Örgütü denilen bu paralel yapılanmada hiçbir zaman bağım, ilgi ve alakam olmamıştır. Kesin bir şekilde söylüyorum, net. 2007 senesinde başlayan Ergenekon davasında o sıralar başsavcıydım. Makamım gereği demokrasiye güvencimin doğrultusunda bazı kararlar almam gerekti. O sıralar Adalet ve Kalkınma Partisinde bazı insanlar hakkında çıkan soruşturmalar devam ediyordu. 2008 yılında ise Yargıtay Ceza Genel Kurulu olaya son noktaya koydu ve son sözü söyledi. Daha fazlasına gerek yoktur. Bundan böyle aynı sebepten dolayı başka bir dava daha açılamaz dedim. Fetullah Gülen’in aynı olaydan tekrardan yargılanamayacağını beyan ettim. ‘Fetullah Gülen’in asla yargılanamayacağını’ dediğimi iddia eden basın mensuplarının objektifliğinden kesinlikle şüphe ederim. Bir milletin meclisin bombalı saldırıya maruz bırakacak kadar hain olan Fetullah Terör Örgütünü her detayı ver yönüyle araştırmak bize verilen yegane görevdir. Araştırmanın sonucunda analiz yapacağız ve öneriler vereceğiz. Fetullah Terör Örgütünün pislikleri teker teker gün yüzüne çıkacaktır. Bunun hakkında kimsenin şüphesi olmasın.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA