SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Samsun’daki Bu Mekan Fotoğrafçıları Cezbediyor

Samsun’daki Bu Mekan Fotoğrafçıları Cezbediyor
Bu haber 12 Kasım 2016 - 11:20 'de eklendi ve 494 kez görüntülendi.

Samsun’dan Bafra ilçesi tarafına doğru giderken Kızılırmak Deltası Kuç Cenneti sizleri muhteşem sonhabar görüntüsü ile karşılıyor. Eğer fotoğraf sanatçısı iseniz ya da doğayı fotoğraflamayı seviyorsanız buraya mutlaka uğramalısınız.

 Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde, sonbahar ve gün batımı manzaraları büyülüyor.

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti sonbahar ve gün batımı manzaralarıyla farklı güzelliklerini ortaya çıkartıyor. Karadeniz kıyısında bulunan tek sulak alan olan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti; doğa meraklıları ve keyifli bir hafta sonu geçirmek isteyenler için güzel fırsatlar sunuyor.

KUŞ CENNETİ KENDİNE HAYRAN BIRAKIYOR
Samsun’un 19 Mayıs ve Bafra ilçelerini de kapsayan, içinde 9 göl bulunan 56 bin hektarlık delta, Türkiye’de tespit edilen 474 kuş türünden 352’sine ev sahipliği yapıyor. Kuş Cenneti’nde kış döneminde yıllık ortalama 150 bin kuş popülasyonu gözlemleniyor. Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, alanının 22 bin hektarı 1998 yılında Ramsar alanı ilan edildi. Deniz, göl, nehir, bataklık, sazlık, orman, kumul, çayır, mera ve tarım alanı habitatları bir arada bulunan delta sonbahar ve gün batımı manzaraları ile görenleri kendine hayran bırakıyor.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA