SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Vestel 2016 IFA Fuarına Damga Vurdu

Vestel 2016 IFA Fuarına Damga Vurdu
Bu haber 12 Eylül 2016 - 21:56 'de eklendi ve 485 kez görüntülendi.

Almanya’da düzenlenen tüketici elektronik fuar olan IFA’ya adını duyduğumuz, duymadığımız birçok teknolojik marka katıldı. Özellikle akıllı ev aletlerini ve otomasyonun öne çıktığı yenilikçi ve doğa dostu ürünlerde Avrupa pazarına duyuruldu. IFA Fuarında adını daha öncede beyaz eşya ve ankastre mutfak satışında duyduğumuz Vestel’de vardı.

Vestel, özellikle enerji verimliliği konusunda kazandığı büyük sonuçları IFA Fuarında duyurdu. Firma dünyadaki ilk A+++ enerji tasarrufuna sahip 4 kapaklı ve geniş iç hacimli buzdolabını da IFA Fuarında duyurdu. Buna benzer diğer tüm ev eşyaları da Alman bağımsız test kuruluşu VDE tarafından onaylanarak sergilenmesine izin verildi. Vestel için IFA Fuarında yaklaşık 3000 metrekarelik dev bir alan ayırıldı, özellikle sergilenen 700 ürün IFA teknoloji fuarı ziyaretçilerinin ilgisini bir hayli çekmiş gibi gözüküyor. Her sene olduğu gibi Avrupa pazarında IFA Fuarı vesilesiyle ivme yakalamaya çalışan Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan’da Vestel standının önündeydi. Başkan Turan Erdoğan şöyle bir açıklama da yaptı:

“2016 yılının durgun ekonomi şartları altında ihracat yaptığımız ülke sayısını 152’ye çıkarıp %24 büyüm yakalayan bir marka olarak yeni ürünlerimiz ve hizmetlerimizle IFA’da yine büyük ilgi görüyoruz. Avrupa pazarının beyaz eşya alanındaki ilk 5 üreticisinden biri olarak, tasarım ve teknolojinin yanı sıra enerji tasarrufuna da büyük önem veriyoruz. 1200 kişilik bir Ar-Ge ekibimizin çalışmaları sonucu ortaya çıkardığı ürünlerin bu denli ilgi görmesi doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi.”

1200 kişilik Ar-Ge ekibinin geliştirdiği ve IFA Fuarında dikkat çeken birçok ürün daha var. Bunlardan özellikle WaterBox ve yenilikçi AutoDoor teknolojileri sayesinde muadillerine göre çok daha az su tüketimi yapan ve %20’lere varan enerji tasarrufuna sahip olan Vestel NYSA bulaşık makinası klasmanın en iyilerinden biri olmaya aday gibi gözüküyor. Özellikle Vestel bu teknolojinin geliştirilmesi konusunda, daha önceden Toshiba ile yaptığı anlaşmalar ile gündeme gelmişti.

Vestel’in duyurduğu yeni teknolojiler arasında, TFT görüntü paneline sahip Ready Cook Ankastre fırın serisi de vardı. 68 litre geniş iç hacmiyle buharlı pişirme imkanı da sunan Ready Cook, 35 dB gibi düşük bir sessizlikte çalışarak yine sınıfında en iyilerinden biri olmaya hak kazanıyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA