SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Zonguldak’taki Kız Yurdunda Kaçırılma Korkusu Yaşanıyor

Zonguldak’taki Kız Yurdunda Kaçırılma Korkusu Yaşanıyor
Bu haber 11 Ekim 2016 - 10:18 'de eklendi ve 615 kez görüntülendi.

Zonguldak kız öğrenci kaçırılması olayı ile çalkalanıyor. Zonguldak’In Kozlu ilçesinde bulunan ve kredi ve turtlar kurumuna bağlı Nesibe hatun Kız Öğrenci yurdundan 4 gün içerisinde 2 kız kaçırıldı. Kız öğrenci yurdunda Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (BEÜ) okuyan öğrenciler konaklıyor.

Kız Öğrenciler Korkudan Yurda Girmedi

Yaşanan bu olaylar yüzünden kız öğrenciler yurda girmeyerek dışarda kaldılar ve eylem yapmaya başladılar. Olay yerine gelen Zonguldak il emniyet müdürü Osman AK, öğrencilere güvenliklerinin sağlanacaklarına dair söz verince eylem sona erdi ve öğrenciler yurda girdiler.


Yurt Bölgesi Tenha
Yapılan açıklamarda Nesibe Hatun Kız Yurdu’nun bulunduğu bölgenin tenha olduğu ve yeterli ışıklandırma ve güvenliğin olmadığını belirttiler. Bundan dolayı yurt çervesinde özellikle geç saatlerde arabaları ile dolaşan erkekler olduğu ve bunlara hiç bir önlemalınmadığı belirtildi.

Kız öğrencilerin alkışlarla tempo tutarak yurda girmeyi reddettiler. Olay yerine gelen KYK Bölge Müdürü Hayri Bulazar’da öğrencileri ikna edemedi. Öğrenciler, sorun çözümü bulmak yerine suçlu olarak kız arkadaşlarımız gösterilmekte ve “kim bilir! Ne yaptı da kaçırıldı.” denilmektedir dediler. 

Sadece İl Emniyet Müdürü İkna Etti

Olay yerine gelen il emniyet müdür  yardımcısı Hasan Avcı tüm çabalarına rağmen kız öğrencileri ikna edemedi. Bunun üzerine il emniyet müdürü Osman AK da yurdun önüne gelerek öğrencilerle görüştü. Onlara yurt önüne ekip aracı ve 4 polis yerleştirme sözü verince öğrenciler eylemlerini bitirip yurda girdiler.

Kaçırılan kız öğrencilerle ilgili çalışmalar da sürmektedir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA