SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Muhteşem Yüzyıl Kösem 2. Sezon Başladı

Muhteşem Yüzyıl Kösem 2. Sezon Başladı
Bu haber 19 Kasım 2016 - 12:35 'de eklendi ve 3.975 kez görüntülendi.

Muhteşem Yüzyıl Kösem 2. Sezon ilk bölümünün yayınlanmasının ardından 2. Bölüm fragmanını da yayınladı. Osmanlı tarihinin çok konuşulan dönemlerinden birini ele alan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi, ikinci sezon ile müthiş bir dönüş yaptı. İlk bölümde Sultan Murad ile validesi Kösem Sultan arasında yaşanan saltanat yönetimine ait çekişmeler ilgiyle izlendi.

Muhteşem Yüzyıl Kösem 2. Bölüm fragmanınını buradaki link ile izleyebilirsiniz.

Muhteşem Yüzyıl Kösem İlk Bölüm Özeti

Yönetmenliğini Çağatay Tosun’un ve senaryosunun Yılmaz Şahin’e ait olduğu Muhteşem Yüzyıl Kösem ilk bölümü oldukça heyecanlı başladı.  Oğlu Murad’ın henüz 6 yaşındayken tahta geçmesi sebebi ile “Saltanat Naibeliği” makamına sahip olan Kösem Sultan, tüm düşmanlarını alt etmiş ve tüm dünyaya diz çöktürmeyi başarmıştır. Ancak oğlu IV.Murad’ın azmi, kesin kararlılığı ve kudretiyle artık tüm devlet yönetimini kendi elinde tutmak istemektedir. Validesi ile oğlu arasında yaşanan iktidar savaşları her ikisi için de zorlu bir süreçtir. Validesi Kösem Sultan, bunca yaşanan zor günlerden sonra sıradanlığı kabul edemeyecek ancak Sultan Murad’ın sert vuran yumruğu ile geri kalmak zorunda kalacaktır.

Kanuni Sultan Süleyman’dan sonra en güçlü Osmanlı dönemini başlatacak olan IV. Murad, hırsı ve iktidarı sayesinde devletin içerisinde ve dışarısında mevcut tüm düşmanların üzerine yürüyerek tam zafer peşinde koşacaktır.

İktidar hırsları ve düşmanlara verilen savaşlar sürerken, IV. Murad ile Osmanlıya sığınan prenses Farya arasındaki tutkulu aşk da ilk bölümden başlamıştır.

Muhteşem Yüzyıl Kösem Oyuncuları

Muhteşem Yüzyıl Köşem 2. Sezon oyuncuları şekilde:

Kösem Sultanı Nurgül Yeşilçay canlandırırken, IV. Murad’ı metin Akdülger üstlenmektedir. Prenses Farya: Farah Zeynep Abdullah, Silahtar Mustafa: Caner Cindoruk, Gevherhan: Aslı Tandoğan, Evliya Çelebi: Necip Memili, Hacı Ağa: Hakan Şahin, lalezar: İdil Yener, Sinan Paşa: Engin Benli, Hezarfen: Ushan Çakır, Atike: Ece Çeşmioğlu, Ayşe: Leyla Feray, Ahizade: Metin Belgin, Kemankeş: İsmail Demirci, Halil Paşa: Şener Savaş, Rahip Cornelius: Murat Atik, Beynam Ağa: Mustafa Kırantepe, Şehzade Beyazıd: Yiğit Uçan, Şehzade İbrahim: Aybars Düzey, Şehzade Kasım: Doğaç Yıldız ve Yayha Efendi: Şemsi İnkaya olarak seyircilerin karşısında rol alıyor.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA