SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

6. His Ortaya Çıktı!

6. His Ortaya Çıktı!
Bu haber 27 Eylül 2016 - 22:54 'de eklendi ve 3.644 kez görüntülendi.

Nöroloji uzmanları ve diğer bilim adamlarının yıllardan beri araştırdığı sorunlar bir bir cevap bulmaya başladı. Yapılan araştırmalar sonucuna 6. His geni açık bir şekilde bulundu. Parapsikologların, gerçek dışı olarak 5 duyunun ardından her türlü nesneyi ve varlığı kavramak üzere belirttikleri 6. Hissin, bilim dünyasının uzun sürelerdir aşina olduğu bir isim olan “pıezo2” adlı gene bağlı olduğu tespit edildi. 

Amerikan Birleşik Devletleri Ulusal Sağlık Enstitüsünde yapılan bu kapsamlı deneyde, genin mutasyona uğramış 2 farklı halini inceleyen bilim adamları, bu genler üzerindeki farklılıkları ortaya koydu. Deneye gönüllü olarak katılan iki katılımcının gözleri bağlandı, belirli maddelerin bir arada bulunduğu kapalı bir ortamda yürümekte güçlük çeken denekler etraftaki nesnelerin yerini bulamadı.

Ayrıca laboratuvarda çekilen beyin tomografisi sayesinde, deneklerden birinin eline dokundurulan metal objeyi hiç hissetmediği öğrenildi. Bilim adamları deneye katılan bu 2 kişini mekânsal olarak farkındalıklarının düşük bir seviyede olduğunu keşfetti. 

Alanında uzman bilim adamlarına göre bu deney, hisleri körelmiş insanlar için umut ışığı olabilecek düzeyde. 6. His geni olan “pıezo2”nin mutasyona uğradığı kişiler, deneklere göre görme konusunda hiçbir eksiklik çekmedi. Genin baskın olduğu diğer kişilerde ise “pıezo2”nin, yani 6. Hissin oldukça gelişmiş olduğu belirtildi. Uzman Nörologlar ise bu araştırmanın ileride, duyu organları körelmiş insanlar içinde umut ışığı olabileceğini ifade ediyor. 
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA