SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Göz Bozukluğuna Neden Olan 2 Önemli Etken

Göz Bozukluğuna Neden Olan 2 Önemli Etken
Bu haber 03 Ekim 2016 - 23:54 'de eklendi ve 3.341 kez görüntülendi.

Ağrı, batma, kızarıklık, yanma gibi şikâyetlerle kendini gösteren kuru göz sendromu özellikle çalışan insanlar üzerinde sıkça görülür. Tedavi edilmediği takdir de ilerleme göstererek ve görme yeteneğinde azalmayla sonuçlanır.

Göz bozukluklarına neden olabilecek en önemli sebepleri aşağıdan inceleyebilirsiniz

Bilgisayar konumu açısı; bilgisayar ekranı ile aranızdaki mesafe son derece önemli bir etkendir. Ekrana ne kadar yakın bakarsanız göz o kadar çok enerji harcayarak, sonucunda da gözlerde yorgunluk hissi ile birlikte, yanmalar, batmalar, kızarmalar, göz ve baş ağrıları ile okuduğunuz yazıda kelimelerin karışıyormuş gibi görünmesi gibi şikâyetler oluşmaktadır. Bunu engelleyebilmek için; bilgisayar masasıyla aranızda 45-50 cm, bilgisayar ile aranızda 65-70 cm gibi bir mesafe olmalıdır. Ekran göz hizanızın ortalama 20 cm  altında bulunması gerekir. 

Bir noktada uzun süre odaklanmalar; bilgisayar karşısında uzun süre çalışmak ve uzun süreli bir şeyleri okumak, göz kapak refleksini engelleyerek kapanmamasını sağlamaktadır. Bu da göz kuruluğuna yol açabilir. Bunu engelleyebilmek için; her 30 dakikada bir mola vererek gözlerinizi 5-10 dakika dinlendirmenizi öneririz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA