SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Başbakan Yıldırım, Kayyumlar Sokağa Girmelidir

Başbakan Yıldırım, Kayyumlar Sokağa Girmelidir
Bu haber 26 Eylül 2016 - 20:59 'de eklendi ve 3.474 kez görüntülendi.
Bakanlar Kurulu’nun en son yapılan toplantısında ilgili bakanlar, bölgede süren PKK operasyonları ve belediylerine kayyım atanan yerleşim bölgeleri ile alakalı bilgi teatisinde bulundu.
Aktarılan bilgilere toplantıda halkın kayyım atanması ile alakalı alınan önlemler hakkında bir şikayetinin olmadığı, HDP’nin protesto çağrısının yankı ve cevap bulmadığı bilgisi paylaşıldı. Toplantıda, söz konusu kayyım belediyelerinin vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanması için bir takım kararlar alındı.
Şehir Alt Yapı Sorunları Çözülmeli
İlgili bakanlar söz konusu yerleşim bölgelerinin temizlik ve altyapı sorunlarının çözülmesinin ve gecekondu bölgelerinin rehabilite edilmesinin planlandığını söyledi. Belediye hizmetlerinin kusursuz bir şekilde yapılması için tüm birimlerin elinden gelen desteği vereceğini belirtti. Belediye kaynaklarının tamamen amacına yönelik kullanılacağını ve bölge halkının devletin, tüm imkanlarını seferber ederek milletinin yanında olacağını bilmesi gerektiğini ifade etti.
Valilerle Heyetlere Gitmeyin
Toplantıda, bölgede ki her türlü güvenlik önleminin alınacağı ve belediyelere atanan kayyumların her sokak ve caddeye gitmeleri gerektiği ifade edildi. Başbakan Binali Yıldırım, şunları söyledi: ‘’Orada vatandaş yaşıyorsa, bürokratlar gidemez, siyasetçi gidemez diye bir durum kabul edilemez. Vatandaşın olduğu her yere girilecek. Bakan olarak eliniz sürekli üzerinde olsun. Öyle valilerle ve heyetlerle gitmeyin. Sokaklara girin, halkla direkt temas edin. Halk sizi orada görsün, sizin bakanlığınızın faaliyetlerini orada hissetsin.
Sorunu ancak böyle çözeriz. Bakan yardımcıları da periyotlar halinde bu yerleşim yerlerine gitsin, eksikleri tespit etsin ve biz gereğini yapalım.’’ 
 
Toplantıda, “Halk çözüm sürecinin nimetlerini gördü, bunu bozan tarafın PKK olduğunu düşünüyor. Yaraların sarılması için belediyeler aracılığıyla hizmet götürmeliyiz. Bu belediyelere kardeş belediyeler belirleyeceğiz. Onların abisi olacaklar. Hizmetlerin yapılmasında, onlara yardımcı olacak, yol yöntem gösterecek” değerlendirmesi yapıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA