SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İzmir Valisini Makamında Ziyaret Etti

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İzmir Valisini Makamında Ziyaret Etti
Bu haber 06 Kasım 2016 - 17:31 'de eklendi ve 3.512 kez görüntülendi.

İzmir Valiliği Siyaset Akademisi’nde öğrencilere dış politika konusu üzerine ders vermek ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere İzmir’e gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İzmir Valiliğini ziyaret etti.

 
Bakan Çavuşoğlu’nun Valiliğe gelişinde İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Milletvekilleri ve kurum müdürleri hazır bulundu.
 
İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu İzmir’de ağırlamaktan onur duyduğunu aktarırken basın mensuplarına şunları söyledi; “Sayın Bakanım, hoş geldiniz. Sayın Bakanımız programı çerçevesinde biliyorsunuz ki ilimizi ziyaret amacıyla buradalar. İlimize gelişleriyle bizleri sevindirdiler. Ben şahsım ve İzmir adına Bakanımıza hoş geldiniz diyorum.” dedi.
 
İzmir’in Türk diplomasi tarihinde çok önemli bir yeri olduğunun altını çizen Bakan Çavuşoğlu; “Çok teşekkür ediyorum Sayın Valim ve değerli basın mensupları. Ben de bugün İzmir’i ziyaret etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Bugün Siyaset Akademisi’nde katılımcılarla birlikte dış politika üzerine sohbet edeceğiz. Bu vesile ile Sayın Valimizi ve Valiliğimizi de ziyaret etmek istedik.
 
İzmir’in tarihimizde ve diplomasimizde önemli bir yeri var. O sebeple Bakanlığımızın da İzmir’de temsilciliği var. Fırsat buldukça bazı toplantılarımızı ve etkinliklerimizi İzmir’de gerçekleştiriyoruz ve İzmir’e de ziyarette bulunuyoruz. Dolayısıyla böyle bir ziyareti gerçekleştirmekten gerçekten büyük bir mutluluk duydum ve sizlere de çok teşekkür ediyorum. “ dedi.
 
Vali Ayyıldız’ın makamında ağırladığı Bakan Çavuşoğlu, şeref defterini imzalamasının ardından gerçekleşecek etkinliğin yapıldığı alana gitmek üzere Valilik makamından ayrıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA