SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Kemal Kılıçdaroğlu’na 2 Yıl 8 Ay Hapis Cezası

Kemal Kılıçdaroğlu’na 2 Yıl 8 Ay Hapis Cezası
Bu haber 12 Ekim 2016 - 15:03 'de eklendi ve 3.633 kez görüntülendi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan’ın açtığı şikayetin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için basın yolu ile hakaret suçundan başlatılan kapalı soruşturma nihayetinde açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan hakaret suçu davası takipsizlik kararı ile bitirilirken, Bilal Erdoğan’ın kararından vazgeçmediği için davanın 4 ay ile 2 yıl 8 ay arası hapis cezası istemesi üzerine açılan soruşturmadaki iddianame tekrardan düzenlendi.

Soruşturmanın başlatıldığı dönemde Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 5 Ağustos 2014’de gerçekleştirdiği basın toplantısı ve konuşmada kendilerine hakaret ettiği sebebiyle açılan soruşturma tamamlandı. 
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı vekili Kadir Yılmaz tarafından düzenlenen iddianamede, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı konuşma sırasında CHP Genel Başkanı olduğunu belirterek dokunulmazlığa sahip olduğunu söyleyerek Türkiye Büyük Millet Meclisine yollanmak üzere Adalat Bakanlığına gerekli raporların gönderildiğin belirtti. 
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu için verdiği iddianamede “Basın yolu ile tarafımıza alenen hakaret” olarak belirtildiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her ne kadar suç duyurusunda verdiği karardan vazgeçse de Necmeddin Bilal Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerekilen cezaya çarptırılmasında ısrarcı gözüküyor. Kemal Kılıçdaroğlu ise tepkisini “Bu ülkede ifade ve basın özgürlüğü vardır, bazı şahıslar en temel hakkımız olan bu özgürlüğü kısıtlamak için elinden geleni ardına koymuyor”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA