SON DAKİKA

Son Dakika Haber Anladık
Son Dakika Haberleri

Kılıçdaroğlu: Meydanın Adı Değişmemeli

Kılıçdaroğlu: Meydanın Adı Değişmemeli
Bu haber 21 Eylül 2016 - 22:12 'de eklendi ve 3.316 kez görüntülendi.

 CHP GENEL BAŞKANI Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet’in kolay kurulamadığını, dolayısıyla herkesin Cumhuriyet’e sahip çıkması gerektiğini belirterek, “Cumhuriyeti koruyalım, Cumhuriyet fazilettir” dedi.

Samsun Çarşamba Havalimanı’nda karşılandıktan sonra karayolu üzerinden Terme ilçesine geçen Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kalabılığa parti otobüsü üzerinden hitap etti. Terme ilçesinde ki Cumhuriyet Meydanı’nın isminin ’15 Temmuz Meydanı’ olarak değiştirilmesini eleştirerek, şunları ifade etti: ‘’ Şimdi bu meydanın adını değiştiriyorlar. Cumhuriyet Meydanı olmasın diye. Cumhuriyet; her şeyin üstündedir. Sayın Belediye Başkanı’ndan istirham ediyorum. ‘15 Temmuz Meydanı’ olsun elbette, biz 15 Temmuz darbesine karşıyız. Sadece 15 Temmuz değil bu ülkede yapılmış ve bundan sonra da düşünülecek olan her türlü darbeye, her türlü diktaya karşıyız. Çünkü halk varsa millet varsa bu ülke var. Sizden daha büyük bu ülkede kimse yoktu. En büyük güç halkın kendisidir. Siz isterseniz iktidarı değiştirirsiniz”.

Millet Olarak Kavgadan Bıktık Artık
“Bu güzel ülkede hepimiz huzur, barış içinde, kardeşçe yaşamak istiyoruz. Kavgadan bıktık” diyen Genel Başkan Kılıçdaroğlu; artık bu ülkenin kavga etmemesi gerektiği, siyasetin uzlaşma kültürü içinde gelişmesi gerektiğini ve bu gerçekleştiği takdirde Cumhuriyet’in değerlerinin korunmuş olacağını ifade etti. 

Son olarak konuşmasını şu cümlelerle bitirdi:  ‘’Cumhuriyet, vatandaşın hiç kimsenin kulu kölesi olmadığı rejimin adıdır. Cumhuriyet; eşit yurttaşlık demektir. Cumhuriyet herkese eşit fırsatların tanındığı rejimin adıdır. Eğer Cumhuriyet olmasaydı Anadolu’nun kuş uçmaz kervan geçmez bir köyünde doğan Kemal Kılıçdaroğlu CHP’ye Genel Başkan olmazdı. Eğer Cumhuriyet olmasa; Erzincan’ın bir köyünde doğan Binali Yıldırım Başbakan olmazdı. Eğer Cumhuriyet olmasa; Toroslar’da doğan Ahmet Davutoğlu, Başbakan olmazdı. Cumhuriyet bize altın tabak içinde sunulmadı. Cumhuriyet’in arkasında şehit ve gazilerimiz var. Cumhuriyete sahip çıkacağız.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA